Türk – Alman Sosyal Forumu Merkezimizi Ziyaret Etti

,

turk-alman1.Türk-Alman Sosyal Forumu Kapsamında Türkiye’ye Panel İçin Gelen Uzmanlar ALGI ABA TERAPİ MERKEZİ’ni ziyarette bulundu.

13.11.2013 1.Türk-Alman Sosyal Forumu Kapsamında, Bağcılar Belediyesi Sponsorluğunda Engelliler Akademisi’nde Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Paneli için gelen 8 Alman uzman, Algı ABA Terapi Merkezi’ni ziyarette bulundu. Engelsiz Hayat Dayanışma Derneği ve Ardeşen Engelliler Derneği Başkanı Adem Kuyumcu ve Bremen Üniversitesi Uluslar arası İşlerden Sorumlu Rektör Yasemin Karakaşoğlu’nun da asistanlığını yapan Nurten Kurnaz’da ziyaretçiler arasındaydı.

Ziyaretçiler arasında şu isimler de vardı; IBB (International Bildungs und Begegnungswerk) Uluslar arası Eğitim ve Değişim Kurumu Dortmund/Almanya ‘dan Hildegard Azimi-Boedecker, Lebenshilfe Kurumu Berlin ‘den Abbas Djalilehvand ve Jürgen Schwarz, Psikoterapist Michaela Kuhlman, LWV HESSEN Kurumundan Doris Aumüller, Sosyal entegrasyon öğretmeni Janet Hanım, Gazeteci Petra Hanım ve bir devlet okulunda öğretmenlik yapan Kleramiş Hanım. Sohbette karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Özellikle ailelere ulaşmak için yapılan ve yapılacak çalışmalar konusu önemli konularda birisiydi.