fbpx

Türk – Alman Sosyal Forumu Merkezimizi Ziyaret Etti

13 Kas 2013 Genel, Haberler

turk-alman1.Türk-Alman Sosyal Forumu Kapsamında Türkiye’ye Panel İçin Gelen Uzmanlar ALGI ABA TERAPİ MERKEZİ’ni ziyarette bulundu.

13.11.2013 1.Türk-Alman Sosyal Forumu Kapsamında, Bağcılar Belediyesi Sponsorluğunda Engelliler Akademisi’nde Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Paneli için gelen 8 Alman uzman, Algı ABA Terapi Merkezi’ni ziyarette bulundu. Merkezi temsilen Yöneticilerden Selim Parlak ve Psikolog Ernur Erian soruları cevaplandırdılar. Engelsiz Hayat Dayanışma Derneği ve Ardeşen Engelliler Derneği Başkanı Adem Kuyumcu ve Bremen Üniversitesi Uluslar arası İşlerden Sorumlu Rektör Yasemin Karakaşoğlu’nun da asistanlığını yapan Nurten Kurnaz’da ziyaretçiler arasındaydı.

Ziyaretçiler arasında şu isimler de vardı; IBB (International Bildungs und Begegnungswerk) Uluslar arası Eğitim ve Değişim Kurumu Dortmund/Almanya ‘dan Hildegard Azimi-Boedecker, Lebenshilfe Kurumu Berlin ‘den Abbas Djalilehvand ve Jürgen Schwarz, Psikoterapist Michaela Kuhlman, LWV HESSEN Kurumundan Doris Aumüller, Sosyal entegrasyon öğretmeni Janet Hanım, Gazeteci Petra Hanım ve bir devlet okulunda öğretmenlik yapan Kleramiş Hanım. Sohbette karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Özellikle ailelere ulaşmak için yapılan ve yapılacak çalışmalar konusu önemli konularda birisiydi.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+

 

DUYURU

ALGI ABA TERAPİ MERKEZİNİN İSİM DEĞİŞİKLİĞİ HK;

ALGI ABA TERAPİ ve ÇOCUK GELİŞİM MERKEZİ

2007-2008 Akademik Yılında eğitim ve öğretime başlayan kurumumuz, bu sene 12. yılını geride bıraktı. 12 yıllık gelişimimiz içinde, Dünya ve ülkemiz özel eğitim tarihinden, kültüründen ve camiasından güç aldığımız kurumumuz, aynı zamanda geleceğe vizyoner bakan anlayışla da önümüzü açtı. Bu anlamda açıldığımız günden bu güne, topluma faydalı olabilmek adına çıktığımız yolda, sistemimizde devam eden tüm çocuk ve ailelerimizin yaşam kalitelerini yükselttik ve yükseltmeye de devam ediyoruz. 7 Dokunuş ismini verdiğimiz takvim yaşı ile gelişim yaşını eşitlediğimiz çocuklarımızın sayısı da gittikçe artmaktadır. Saygın, itibarlı, güvenilir bir “Algı” oluşturmaya devam ediyoruz.

Amerika Atlanta’da bulunan, 2012 yılından bu güne know-how aldığımız ALL KİDS FİRST kurumu, BHCOE– Behavior Health Center of Excellence kurumu tarafından akreditasyona layık görülmüştür. Aile ve terapist memnuniyetinde, aile eğitiminde, terapist hizmet içi eğitiminde, ABA etik kurallarında, terapist kualifikasyonunda, ABA alanında, öğrenci gelişim oranı alanlarında  %95 başarı kriterini yakaladığı için bu yetkiyi hak etmiştir. Partnerimizin bu akreditasyona layık görülmesinden dolayı gururluyuz.

ALGI GRUP bünyesinde yer alan ve AR-GE birimimiz olan ALGI ABA TERAPİ MERKEZİ; ABA Terapi beraberinde sırasıyla, dil ve konuşma terapisi, fizyoterapi, oyunla tedavi, çocuk gelişim testleri, zihin kuramı, yetişkin psikiyatrisi, beslenme ve yeme bozuklukları yaklaşımları ile çalışmalarını tüm hızıyla devam ettirmektedir. Tüm bunların ışığında bugün sizlerle uzun süredir üzerinde çalıştığımız ve yeni bir uygulama olarak kurumumuza kazandıracağımız, “oyun temelli sosyal beceri grupları” ndan da bahsetmekten gurur duyuyorum. En geç bu yıl sonuna kadar tam gün ve yarım gün programları ile karşınıza çıkmaya hazırlanıyoruz. Böylelikle bir çatı altında, özel çocuklarımız ve aileleri için gerekli tüm eğitim öğretim ortamının var olmasını sağlamış olacağız.

Bu bağlamda bizler de gördük ki, sadece ABA Terapi yapmıyoruz. Zaman içinde hizmet çeşitliliğimize kattığımız ve katacağımız başlıklardan dolayı ismimizin yanına ek getirmek kaçınılmaz gibi duruyordu. “Algı ABA Terapi ve Çocuk Gelişim Merkezi” olarak bundan böyle anılmaktan gurur duyacağımızı bildirmek isterim.

Çok güçlü bir kadro ve uyumlu bir takım çalışması ile yapılacağına inandığımız, eğitimde yüksek standartların gerçekleştirilmesi, tüm programlarımızın buna hizmet etmesi en büyük dileğimizdir.

Sevgilerimle,

Selim Parlak

Kurucu / Direktör

Algı ABA Terapi ve Çocuk  Gelişim Merkezi