PROJEKTİF TESTLER

Algı ABA Terapi ve Çocuk Gelişim Merkezimizde Uygulamış olduğumuz “Projektif Testleri”nin uygulanabilen yaş aralığı ve test içerikleri hakkında detaylar,

TESTİN ADI

Beier Cümle Tamamlama Testi

UYGULANABİLEN YAŞ ARALIKLARI

8-16 yaş arasındaki bireylere uygulanmaktadır.

TESTİN İÇERİĞİ

Yansıtma tekniklerinden olan bu test, geniş kullanım alanına sahiptir. Bireylerin ve grupların tutum ve duygularının incelenmesinde yararlanıldığı gibi, klinik çalışmalarda da kullanılmaktadır. Bu testle okul, işyeri gibi ortamlarda sıklıkla rastlanılan sorunlar tespit edilmektedir.

TESTİN ADI

Çocuk Algı Testi (CAT)

UYGULANABİLEN YAŞ ARALIKLARI

3-10 yaş arasındaki çocuklara uygulanır.

TESTİN İÇERİĞİ

CAT (Çocuklar için Algı Testi) projektif bir test olup, 3-10 yaş arasındaki çocuklara uygulanır. Testte, çocukların kendilerini hayvan veya insan figürleri vasıtasıyla ifade etmeleri amaçlanmaktadır. Çocukların kişilik dinamikleri ve ebeveyn ilişkilerini analiz etmek için kullanılır.

TESTİN ADI

Luisa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi

UYGULANABİLEN YAŞ ARALIKLARI

4-12 yaş arasındaki bireylere uygulanmaktadır.

TESTİN İÇERİĞİ

Duss Öykü Testi, çocukların kompleks ve sorun­larını çözümlemek için hazırlanmış tekniklerin en geliştirilmişlerinden biridir. Bu teste yararlanılan öykü­ler daha çok onların anlayabilecekleri ve ilgi duya­bilecekleri biçimde yapılandırılmıştır. Her öykü veya öyküdeki kahraman­lar bir veya birkaç kompleksle ilgilidir.