fbpx

G’nin aile memnuniyet mektubu

20 Kas 2013 Genel, Referans

Eğitim_Öğretimini_tamamlayan_G._nin_Aile_Memnuniyet_Mektubu-Kasım_2013

G. Atipik otizm, konuşma becerisinin gecikmesi ve bir takım davranış problemleri  üzerine merkezimize başvurmuştur. Kendisi  aldığı  4 aylık eğitim süresince çok büyük gelişmeler göstermiştir. İnce ve kaba motor becerilerde kendi yaşının üstündeki becerileri yapabilir duruma gelmesinin yanı sıra iki cümlelik sözel ifadeler kurabilme becerilerini kazanmıştır. G. şimdi geleceğimizin en parlak yıldızlarından biridir.

Ailesi duygularını şöyle bir yazı ile belirtmiştir:

Sevgili  Algı ABA Terapi çalışanları; Oğlumuzun yaşamış olduğu gelişim bozuklukları ve son yüzyılın  gizemli hastalığı olan otizm hakkında bize öğrettikleriniz ve oğlumuza sağladığınız normalleşme süreci sebebi ile hepinize çok teşekkür ederiz. Bu süreçte Algı ABA çalışanlarının her birinin oğlumuza verdiği ilgi ve sevgileri sayesinde çok büyük yol katettiğimizi düşünüyoruz. Bu sebeptendir ki Algı ABA çalışanlarına çok minnettar olduğumuzu bilmenizi isteriz. Sizler sadece oğlumuzun değil tüm otizmli çocuklarımızın meleklerisiniz. Üstlenmiş olduğunuz bu kutsal görevi her daim bıkmadan yerine getireceğinizi, otizm hastalığı tedavisi uğrunda bir çok yeniliklere yelken açacağınızdan ve bu hizmetleri dünyaya sunacağınızdan emin ve gururluyuz. Hepinize sonsuz teşekkürler.

Saygılarımızla.

Çilem Ü.

KASIM 2013

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+

 

DUYURU

ALGI ABA TERAPİ MERKEZİNİN İSİM DEĞİŞİKLİĞİ HK;

ALGI ABA TERAPİ ve ÇOCUK GELİŞİM MERKEZİ

2007-2008 Akademik Yılında eğitim ve öğretime başlayan kurumumuz, bu sene 12. yılını geride bıraktı. 12 yıllık gelişimimiz içinde, Dünya ve ülkemiz özel eğitim tarihinden, kültüründen ve camiasından güç aldığımız kurumumuz, aynı zamanda geleceğe vizyoner bakan anlayışla da önümüzü açtı. Bu anlamda açıldığımız günden bu güne, topluma faydalı olabilmek adına çıktığımız yolda, sistemimizde devam eden tüm çocuk ve ailelerimizin yaşam kalitelerini yükselttik ve yükseltmeye de devam ediyoruz. 7 Dokunuş ismini verdiğimiz takvim yaşı ile gelişim yaşını eşitlediğimiz çocuklarımızın sayısı da gittikçe artmaktadır. Saygın, itibarlı, güvenilir bir “Algı” oluşturmaya devam ediyoruz.

Amerika Atlanta’da bulunan, 2012 yılından bu güne know-how aldığımız ALL KİDS FİRST kurumu, BHCOE– Behavior Health Center of Excellence kurumu tarafından akreditasyona layık görülmüştür. Aile ve terapist memnuniyetinde, aile eğitiminde, terapist hizmet içi eğitiminde, ABA etik kurallarında, terapist kualifikasyonunda, ABA alanında, öğrenci gelişim oranı alanlarında  %95 başarı kriterini yakaladığı için bu yetkiyi hak etmiştir. Partnerimizin bu akreditasyona layık görülmesinden dolayı gururluyuz.

ALGI GRUP bünyesinde yer alan ve AR-GE birimimiz olan ALGI ABA TERAPİ MERKEZİ; ABA Terapi beraberinde sırasıyla, dil ve konuşma terapisi, fizyoterapi, oyunla tedavi, çocuk gelişim testleri, zihin kuramı, yetişkin psikiyatrisi, beslenme ve yeme bozuklukları yaklaşımları ile çalışmalarını tüm hızıyla devam ettirmektedir. Tüm bunların ışığında bugün sizlerle uzun süredir üzerinde çalıştığımız ve yeni bir uygulama olarak kurumumuza kazandıracağımız, “oyun temelli sosyal beceri grupları” ndan da bahsetmekten gurur duyuyorum. En geç bu yıl sonuna kadar tam gün ve yarım gün programları ile karşınıza çıkmaya hazırlanıyoruz. Böylelikle bir çatı altında, özel çocuklarımız ve aileleri için gerekli tüm eğitim öğretim ortamının var olmasını sağlamış olacağız.

Bu bağlamda bizler de gördük ki, sadece ABA Terapi yapmıyoruz. Zaman içinde hizmet çeşitliliğimize kattığımız ve katacağımız başlıklardan dolayı ismimizin yanına ek getirmek kaçınılmaz gibi duruyordu. “Algı ABA Terapi ve Çocuk Gelişim Merkezi” olarak bundan böyle anılmaktan gurur duyacağımızı bildirmek isterim.

Çok güçlü bir kadro ve uyumlu bir takım çalışması ile yapılacağına inandığımız, eğitimde yüksek standartların gerçekleştirilmesi, tüm programlarımızın buna hizmet etmesi en büyük dileğimizdir.

Sevgilerimle,

Selim Parlak

Kurucu / Direktör

Algı ABA Terapi ve Çocuk  Gelişim Merkezi