fbpx

O.’un Aile Memnuniyet Mektubu

27 Haz 2014 Genel, Referans

o-aile-memnuniyetO. 23 Aralık 2008 tarihinde,33 aylık doğmuş ve gelişimini tamamlayabilmesi için 2 gün küvözde kalmıştır. O. doğum sonrası gelişim evreleri (ilk adımlar, ilk kelimeler, yemek yeme becerisi…) normal bir gelişim göstermiş ve 1 yaşında iken ilk kelimesini kullanmıştır. Fakat konuşma becerisini devam ettirmemesi üzerine 2 yaş civarındayken ailesi tarafından nöroloğa başvurulmuştur. Ailenin şikayetleri konuşma gecikmesi, göz kontağı kurmaması ve istediği nesnelere ulaşmak için anne-babanın ellerinden çekerek buna ulaşmaya çalışmasından ibaretti. O. tam bir tanı almamakla birlikte, Yaygın Gelişimsel Bozukluk sınırlarında olabileceği üzerinde durulmuştur. Doktoru tarafından özel eğitim önerilmiştir.

Bu durum üzerine aile merkezimize 28 aylıkken başvurmuştur.

O. Algı ABA Terapi Merkezine Nisan 2011 tarihinde katılmıştır. Uygulanan Pep-r test sonucuna göre gelişimsel profili şu şekildedir; Taklit 8 ay, Algı 8 ay, İnce Motor 20 ay, Kaba Motor 18 ay, El-göz koordinasyonu 16 ay, Bilişsel 10 ay, Sözel 8 ay.PEP-R sonucuna göre genel gelişimsel yaşının 14 ay olduğu tespit edilmiştir. O.’nun 2 Temmuz 2014 tarihinde yapılan Pep-r Ölçeği’ne göre; takvim yaşı 5 Yaş 6 Ay iken gelişimsel yaşı 4 Yaş olarak saptanmıştır. Takvim yaşı ile gelişim yaşı arasındaki uçurum gittikçe kapanmaktadır.

 

Aile duygularını şu şekilde dile getirmiştir;

 

2011 yılından itibaren çocuğumuz merkezinizden eğitim almaktadır. Başta ümitsiz olmamıza ve rahatsızlığın tam olarak ne olduğunu bilmememize rağmen kısa sürede sizin de desteğinizle çoğu endişelerimizden kurtulup, önümüze bakmaya başladık. Terapistimizin, çocuğumuza ve ailemize emeği ve desteği büyüktür. Terapistimizin bu mesleği sadece bir iş olarak görmemesi, hayatının merkezi haline getirmesi, hep daha çok ilerlemeye ve daha fazlasını öğrenmeye çalışması çocuklar üzerindeki başarısından dolayı da ortadadır. Gerek aile olarak çocuğumuz konusunda zorlandığımız durumlarda gerekse çocuğumuzda görülen herhangi bir olumsuzluğa anında müdahale ederek bize büyük destek sağlamıştır. Kendisine her şey için teşekkür ederiz. Sevgiler…

 

Hande K.

 

Haziran 2014

 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+

 

DUYURU

ALGI ABA TERAPİ MERKEZİNİN İSİM DEĞİŞİKLİĞİ HK;

ALGI ABA TERAPİ ve ÇOCUK GELİŞİM MERKEZİ

2007-2008 Akademik Yılında eğitim ve öğretime başlayan kurumumuz, bu sene 12. yılını geride bıraktı. 12 yıllık gelişimimiz içinde, Dünya ve ülkemiz özel eğitim tarihinden, kültüründen ve camiasından güç aldığımız kurumumuz, aynı zamanda geleceğe vizyoner bakan anlayışla da önümüzü açtı. Bu anlamda açıldığımız günden bu güne, topluma faydalı olabilmek adına çıktığımız yolda, sistemimizde devam eden tüm çocuk ve ailelerimizin yaşam kalitelerini yükselttik ve yükseltmeye de devam ediyoruz. 7 Dokunuş ismini verdiğimiz takvim yaşı ile gelişim yaşını eşitlediğimiz çocuklarımızın sayısı da gittikçe artmaktadır. Saygın, itibarlı, güvenilir bir “Algı” oluşturmaya devam ediyoruz.

Amerika Atlanta’da bulunan, 2012 yılından bu güne know-how aldığımız ALL KİDS FİRST kurumu, BHCOE– Behavior Health Center of Excellence kurumu tarafından akreditasyona layık görülmüştür. Aile ve terapist memnuniyetinde, aile eğitiminde, terapist hizmet içi eğitiminde, ABA etik kurallarında, terapist kualifikasyonunda, ABA alanında, öğrenci gelişim oranı alanlarında  %95 başarı kriterini yakaladığı için bu yetkiyi hak etmiştir. Partnerimizin bu akreditasyona layık görülmesinden dolayı gururluyuz.

ALGI GRUP bünyesinde yer alan ve AR-GE birimimiz olan ALGI ABA TERAPİ MERKEZİ; ABA Terapi beraberinde sırasıyla, dil ve konuşma terapisi, fizyoterapi, oyunla tedavi, çocuk gelişim testleri, zihin kuramı, yetişkin psikiyatrisi, beslenme ve yeme bozuklukları yaklaşımları ile çalışmalarını tüm hızıyla devam ettirmektedir. Tüm bunların ışığında bugün sizlerle uzun süredir üzerinde çalıştığımız ve yeni bir uygulama olarak kurumumuza kazandıracağımız, “oyun temelli sosyal beceri grupları” ndan da bahsetmekten gurur duyuyorum. En geç bu yıl sonuna kadar tam gün ve yarım gün programları ile karşınıza çıkmaya hazırlanıyoruz. Böylelikle bir çatı altında, özel çocuklarımız ve aileleri için gerekli tüm eğitim öğretim ortamının var olmasını sağlamış olacağız.

Bu bağlamda bizler de gördük ki, sadece ABA Terapi yapmıyoruz. Zaman içinde hizmet çeşitliliğimize kattığımız ve katacağımız başlıklardan dolayı ismimizin yanına ek getirmek kaçınılmaz gibi duruyordu. “Algı ABA Terapi ve Çocuk Gelişim Merkezi” olarak bundan böyle anılmaktan gurur duyacağımızı bildirmek isterim.

Çok güçlü bir kadro ve uyumlu bir takım çalışması ile yapılacağına inandığımız, eğitimde yüksek standartların gerçekleştirilmesi, tüm programlarımızın buna hizmet etmesi en büyük dileğimizdir.

Sevgilerimle,

Selim Parlak

Kurucu / Direktör

Algı ABA Terapi ve Çocuk  Gelişim Merkezi