Miraç O. Aile Memnuniyet Mektubu

Miraç O. merkezimizde Temmuz 2015 tarihinden itibaren yoğun eğitim almaya başlamıştır.  ABA Programı uygulanmaktadır. Otizm tanısı bulunmaktadır.

Miraç O’ın Ağustos 2015 tarihinde yapılan Pep-r (PsikoEğitimsel Profil) Ölçeği’ne göre; takvim yaşı 3 Yaş 2 Ay iken gelişimsel yaşı 1 Yaş 7 Ay olarak saptanmıştır.

Miraç’ın kardeşi olacağından dolayı, aile doğumu yurtdışında yapma kararı almıştır. İlerleme karşısında, ailenin memnuniyetini dile getirmesi şu şekilde olmuştur;

Saygıdeğer direktörümüz, koordinatörümüz ve terapistimize;

İlk öncelikle sizleri ve tüm Algı ABA Eğitim Grubunu sevgiyle selamlıyoruz.

Yaklaşık bir buçuk aydır her günümüz beraber geçti. Ve her geldiğimizde çekinmeden kendimizi evimizde gibi hissederek  zamanımızı sizin o neşeli kurumunuz da geçirerek bekliyorduk.

Ve bu kısa süre içerisinde ilk önce Miraç’ın eğitiminde çok büyük ilerlemelere başarılara şahit olduk, yalnız biz anne babası olarak değil, bir başka perspektiften bakan diğer aileler de bu güzel olaya şahit oldular.

İnsanın hayatında çoğu şeyler önemlidir. Fakat bu tercihlerin arasında en kutsalı insanin kendi evladıdır. Onun iyileşmesi, hayata entegre olması biz aileler için hayatımızın zirvesi demektir.

İlk geldiğimizde bu kısa zaman içerisinde Miraç’ımız nasıl düzelecek diye kendimize soruyorduk, fakat vardır bunda bir hayır diyerek yola çıktık ve bu başarılı yolda siz değerli insanlarla karşılaştık. Ve öğrendik ki her ne olursa olsun insan ümidi kesmemeli, bir yer de bir açık kapı bekliyor, sadece onu sabır ile aramak gerekiyor. Ve bu hayırlı kapı siz oldunuz.

Sizleri bir teklif öneri veya referanstan dolayı ulaşmadık. İnternet üzerinden başarılı reklamınız sonucunda sizlerle tanıştık. Gayet profesyonel şekilde tasarlamış olduğunuz tanıtım videolarınızı gördüğümüzde İŞTE BU! BURAYA KESİN GİTMELİYİZ dedik ve düştük yollara.

İlk tanışma anı, en tesirli sahnedir. Ve saygıdeğer Direktörünüzün ofisine geçtiğimizde güleryüzünden tanıtımına kadar, kahve ikramından hoş muhabbetine kadar tümüyle tercihimizi sağladı. BAŞKA KAPIYA GEREK YOK ARADIĞINIZ BURASI demek istedi, ve haklıydı.

 

VE TERAPİSTİMİZ,

 

Bu kurumda kimsenin zerre miktar hakkını yiyemeyiz, emeğiniz üzerimizde büyüktür, teşekkürü bir borç olarak biliriz herbirinize, fakat terapistimizin bu başarıda çok büyük bir payı vardır. Nede olsa bu süre içinde, evladımıza anne/abla yarısı oldu.

İş hayatında bir deyim vardır: “bir insan işini eliyle yaparsa => çırak’tır. Eli ve aklı ile yaparsa => usta’dır. Fakat eli, aklı ve YÜREĞİ ile yaparsa => SANATKAR’dır.

Tabiri caizse saygıdeğer terapistimizin evladımızı bu kısa süre içinde bu hale getirmesi en büyük sanat eseridir. Resim müzik şiir üretmek sanat işidir, fakat bir insan yetiştirmek kutsal bir sanattır.

Terapistimizden ve sizlerden Rabbim ebediyyen razi olsun. Evladımıza her gün ve hiç bir gün eksik olmadan güzel hoş yüreğiniz ile baktınız, biz şahidiz kendimiz gördük ve sonuç ortada.

Eğer ki bir daha inşallah gelirsek İLLA Kİ sizi tercih ederiz, vaktiniz müsait değilse bile bekleriz.

Genel olarak kurumun kendisi sıcak bir atmosfer ile dolu. Buraya gelen aileler anne ve babalar birkaç muhabbet sohbetten sonra aile gibi oluyor. Galiba aynı kaderden dilden gönülden konuşuyor olmamızdan dolayıdır bu.

Özellikle bu özelikleri taşıyan çocukları bu ziyaretlerimizden sonra daha çok sevmeye başladık.

Bu yavrularımızın hayat denen ibadette niyetleri hiç bir zaman ‘UYDUM HAZIR OLAN KALABALIĞA” olmayacak. Daima kendilerine özel bir şahsiyet ve kimlik taşıyacaklar. Sıradan ve basit olanlara üzülmek gerek aslında.

Değerli arkadaşlar sevgili dostlar şunu unutmayalım ki, yamuk bakan hiç bir zaman doğru göremez. Bizim bu yolda gayretimiz ve standardımız “DİĞER INSANLAR” olmasın, o vakit dünyada hiç bir çocuğu iyileştiremeyiz, eğer ki bu çocuklar gönüllerinde mutlu ise yüzünde tebessüm eksik değilse o halde insanlık-projemiz yerine gelmiştir.

Ailece sizlere tekrar teşekkür ediyoruz, saygıdeğer direktörümüz, koordinatörümüz ve terapistimize. İş ve özel hayatınızda başarılar dileriz. Duamızı da sizlerden eksik etmeyiz bundan sonra. Her şey için çok sağ olun.

Özellikle terapistimizin emeği ve sevgisi bu başarı da büyük.

Sevgi ve Selamet ile

Ömer O.

Eylül 2015