Korhan A. Aile Memnuniyet Mektubu

Korhan, 25 Şubat 2011 doğumlu bir erkek çocuktur. İlk olarak konuşma gecikmesi olmuş. Aile nasılsa geçer ve konuşur diye düşünmüş. Bir şeylerin yolunda gitmediğini doktor olan dede fark etmiş. Korhan’ın konuşmaması, komut almaması, ismine tepki vermemesi ile bir doktora götürülmesi gerektiğini söylemiş. Anne, Korhan 6 aylıkken çalışmaya başlamış ve o sırada bakıcı tutmuşlar. 2.5 yıl kadar aynı bakıcı evde kalmış. Anne sabah 08.00-18.00 arası çalışıyormuş.

 

En önemli zamanlarının evde bakıcı ile geçmiş olması ve ev dışında vakit geçirilmemesi kayıp zamanları olmuş. Evde bakıcıyla geçen zamanların ayrıntısı bilinmiyor! Çocuk Doktoru Psikiyatrise yönlendirmiş ekleme yaparak “bir şey çıkmayacak merak etmeyin “ demiş. Psikiyatrist otizm teşhisi koymuş. Balık yağı önermiş ayrıca alerji için sonbahar da kullanılmak üzere ilaç vermiş. Yoğun ABA terapisinden faydalanmasını tavsiye etmiş. Aile eğitimi ve bilinçlenme konusunda destek olunmasını istemiş. Eğitim sürecinde karşılaşacağımız engellerden biri olan hiperaktivite v.b. mücadele de ilaç gereksinimi ile destek vereceğini belirtmiş.

 

Temmuz 2014-Kasım 2015 tarihleri arasında Algı ABA Terapi Merkezinden 17 ayda toplam 572 seans ABA Terapi almıştır.

algı aba terapi merkezindeki eğitimi sonlanmıştır. mezuniyet kütüğünde yerini alarak, ayda bir danışmanlık hizmetinden faydalanmaktadır. kreş eğitimi devam etmektedir. Genel gelişimiyle ilgili ayrıntılı videolar web sitesinde https://www.algiaba.com.tr/korhan-aba-uda-terapi-yontemi-ile-otizmden-kurtuldu/ ilgili linkte mevcuttur. Ayrıca dedesinin video röportajı da web sitesinde https://www.algiaba.com.tr/abayi-algilamak-roportajlari-k-a/ ilgili linkte mevcuttur.

 

Ailesi memnuniyeti şu kelimelerle ifade etmiştir;

 

Korhan ile beraber çıkmış olduğumuz otizm yolculuğunda yolumuzu aydınlatan terapistimiz, Alpkokin ailesinin hayatına kalıcı ve anlamlı bir imza atmıştır. Bu yolculuğun başlangıcında belirsizliklerle dolu bir yolda Korhan’ımız ile kurulan diyalog sayesinde, Korhan’ın gönlünü kazanmış ve eğitim için geçen her bir dakikanın Korhan’ın gelecek hayatına doğru atacağı minik adımlar şekline gelmesini sağlamıştır.

 

Bu yolculukta yanımızda olduğu için hep duacısı olduğumuz ekibinize verdiği emek için sonsuz TEŞEKKÜRLERİMİZİ sunuyoruz…

 

F.İ.A.
KASIM 2015