fbpx

Behlül B.Ç.’ın Aile Memnuniyet Mektubu

2 Eyl 2015 Genel, Referans

BBCBehlül B. Ç. merkezimizde Haziran 2015 tarihinden itibaren yoğun eğitim almaya başlamıştır.  ABA Programı uygulanmaktadır. Behlül’ün 22 Haziran 2015 tarihinde yapılan Pep-r (Otizmli Çocuklar için PsikoEğitimsel Profil) Ölçeği’ne göre; takvim yaşı 2 yaş 8 ay iken gelişimsel yaşı 1 yaş 1 ay olarak saptanmıştır. Behlül’ün 28 Haziran 2015 tarihinde yapılan Vineland Adaptif Davranış Skalası’na göre; takvim yaşı 2 yaş 8 ay iken uyum düzey yaşı 1 yaş 1 ay olarak çıkmıştır.

 

İlerlemesi artarak devam ederken, Behlül’ün eğitimini Gaziantep’e döneceklerinden dolayı sonlandırmak zorunda kalmışlardır. 3 aylık ilerleme karşısında, ailenin memnuniyetini dile getirmesi oğullarının ağzından yazdıkları mektupla olmuştur;

 

Merhaba sevgili ALGI AİLEMİZ;

 

Gaziantep’ten ilk geldiğimiz günü dün gibi hatırlıyorum sizlere veda etmek çok zor geliyor. Benim ilk eğitimimi aldığım ilk göz ağrım dediğim muhteşem ailem. Böyle bir merkezin kurucularından tutunda program koordinatörümüz, mükemmel terapistimiz ilköğretmenimiz, asistanlarımız, yardımcı görevlilerimize kadar, sizlere ne kadar teşekkür etsem az gelir. Biliyorum benim için çok çaba sarf ettiniz bazen belki sizi anlamadım fakat siz hiç yılmadan sevginizi katarak sürekli çabaladınız. Diğer arkadaşlarım içinde böyle herkes büyük bir çaba içinde. Emeklerinizin karşılığını boşa çıkarmayarak mutlaka sizin ziyaretinize geleceğim.

 

BENİM GÜZEL AİLEM SİZLERİ SEVİYOR SEVGİYLE KUCAKLIYORUM

 

OĞLUNUZ 

B. B. Ç.

 

 

 

Eylül 2015

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+

 

DUYURU

ALGI ABA TERAPİ MERKEZİNİN İSİM DEĞİŞİKLİĞİ HK;

ALGI ABA TERAPİ ve ÇOCUK GELİŞİM MERKEZİ

2007-2008 Akademik Yılında eğitim ve öğretime başlayan kurumumuz, bu sene 12. yılını geride bıraktı. 12 yıllık gelişimimiz içinde, Dünya ve ülkemiz özel eğitim tarihinden, kültüründen ve camiasından güç aldığımız kurumumuz, aynı zamanda geleceğe vizyoner bakan anlayışla da önümüzü açtı. Bu anlamda açıldığımız günden bu güne, topluma faydalı olabilmek adına çıktığımız yolda, sistemimizde devam eden tüm çocuk ve ailelerimizin yaşam kalitelerini yükselttik ve yükseltmeye de devam ediyoruz. 7 Dokunuş ismini verdiğimiz takvim yaşı ile gelişim yaşını eşitlediğimiz çocuklarımızın sayısı da gittikçe artmaktadır. Saygın, itibarlı, güvenilir bir “Algı” oluşturmaya devam ediyoruz.

Amerika Atlanta’da bulunan, 2012 yılından bu güne know-how aldığımız ALL KİDS FİRST kurumu, BHCOE– Behavior Health Center of Excellence kurumu tarafından akreditasyona layık görülmüştür. Aile ve terapist memnuniyetinde, aile eğitiminde, terapist hizmet içi eğitiminde, ABA etik kurallarında, terapist kualifikasyonunda, ABA alanında, öğrenci gelişim oranı alanlarında  %95 başarı kriterini yakaladığı için bu yetkiyi hak etmiştir. Partnerimizin bu akreditasyona layık görülmesinden dolayı gururluyuz.

ALGI GRUP bünyesinde yer alan ve AR-GE birimimiz olan ALGI ABA TERAPİ MERKEZİ; ABA Terapi beraberinde sırasıyla, dil ve konuşma terapisi, fizyoterapi, oyunla tedavi, çocuk gelişim testleri, zihin kuramı, yetişkin psikiyatrisi, beslenme ve yeme bozuklukları yaklaşımları ile çalışmalarını tüm hızıyla devam ettirmektedir. Tüm bunların ışığında bugün sizlerle uzun süredir üzerinde çalıştığımız ve yeni bir uygulama olarak kurumumuza kazandıracağımız, “oyun temelli sosyal beceri grupları” ndan da bahsetmekten gurur duyuyorum. En geç bu yıl sonuna kadar tam gün ve yarım gün programları ile karşınıza çıkmaya hazırlanıyoruz. Böylelikle bir çatı altında, özel çocuklarımız ve aileleri için gerekli tüm eğitim öğretim ortamının var olmasını sağlamış olacağız.

Bu bağlamda bizler de gördük ki, sadece ABA Terapi yapmıyoruz. Zaman içinde hizmet çeşitliliğimize kattığımız ve katacağımız başlıklardan dolayı ismimizin yanına ek getirmek kaçınılmaz gibi duruyordu. “Algı ABA Terapi ve Çocuk Gelişim Merkezi” olarak bundan böyle anılmaktan gurur duyacağımızı bildirmek isterim.

Çok güçlü bir kadro ve uyumlu bir takım çalışması ile yapılacağına inandığımız, eğitimde yüksek standartların gerçekleştirilmesi, tüm programlarımızın buna hizmet etmesi en büyük dileğimizdir.

Sevgilerimle,

Selim Parlak

Kurucu / Direktör

Algı ABA Terapi ve Çocuk  Gelişim Merkezi