Bahçeşehir Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Öğrencilerine Özel Eğitim ve ABA’yi Anlattık

Bahçeşehir Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi bölümü son sınıf öğrencilerinin “sağlık kurumlarında uygulama dersi” konusunda Algı Özel Eğitim Kurumları kurucularından Parin YAKUPYAN bir sunum yaparken, Algı ABA Terapi Merkezi Beden Eğitimi Öğretmeni Sevgi Fatma KOŞAR da bir eğitim verdi.

Bahçeşehir Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi Yard. Doç. Dr. Nesrin ÖZDEMİR ve Öğretim üyesi Gülnihal Esra KORKUT davetiyle gerçekleşen uygulama eğitimleri üç tam gün üç hafta sürdü.

Parin YAKUPYAN tarafından özel eğitim merkezlerinde karşılaşılan durumlar aile görüşleri, görüşmeler, yaklaşım biçimleri konusunda bilgiler verildi. Algı ABA Terapi Merkezi Beden Eğitimi Öğretmeni Sevgi Fatma KOŞAR tarafından spor ve hareket eğitimi ile ilgili vaka örnekleri ve özel gereksinimli çocuklarda spor eğitiminin önemi anlatıldı.

Eğitimlerin sonunda Bahçeşehir Üniversitesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Hayat YALIN, Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi bölüm başkanı Yrd. Doç. Dr. Nesrin ÖZDEMİR ve Öğretim üyesi Gülnihal Esra KORKUT teşekkür etti.