fbpx

Bahçeşehir Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Öğrencilerine Özel Eğitim ve ABA’yi Anlattık

21 May 2017 Haberler

Bahçeşehir Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi bölümü son sınıf öğrencilerinin “sağlık kurumlarında uygulama dersi” konusunda Algı Özel Eğitim Kurumları kurucularından Parin YAKUPYAN, Selim PARLAK ve Algı ABA Terapi Merkezi Beden Eğitimi Öğretmeni Sevgi Fatma KOŞAR eğitimler verdi.

Bahçeşehir Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi Yard. Doç. Dr. Nesrin ÖZDEMİR ve Öğretim üyesi Gülnihal Esra KORKUT davetiyle gerçekleşen uygulama eğitimleri üç tam gün üç hafta sürdü.

Selim PARLAK tarafından ABA (Applied Behavior Analysis) yani Uygulamalı Davranış Analizi, PEP-R, Vaka Örnekleri, ABLLS konusunda bilgiler verildi. Parin YAKUPYAN tarafından özel eğitim merkezlerinde karşılaşılan durumlar aile görüşleri, görüşmeler, yaklaşım biçimleri konusunda bilgiler verildi. Algı ABA Terapi Merkezi Beden Eğitimi Öğretmeni Sevgi Fatma KOŞAR tarafından spor ve hareket eğitimi ile ilgili vaka örnekleri ve özel gereksinimli çocuklarda spor eğitiminin önemi anlatıldı.

Eğitimlerin sonunda Bahçeşehir Üniversitesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Hayat YALIN, Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi bölüm başkanı Yrd. Doç. Dr. Nesrin ÖZDEMİR ve Öğretim üyesi Gülnihal Esra KORKUT teşekkür etti.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+

 

DUYURU

ALGI ABA TERAPİ MERKEZİNİN İSİM DEĞİŞİKLİĞİ HK;

ALGI ABA TERAPİ ve ÇOCUK GELİŞİM MERKEZİ

2007-2008 Akademik Yılında eğitim ve öğretime başlayan kurumumuz, bu sene 12. yılını geride bıraktı. 12 yıllık gelişimimiz içinde, Dünya ve ülkemiz özel eğitim tarihinden, kültüründen ve camiasından güç aldığımız kurumumuz, aynı zamanda geleceğe vizyoner bakan anlayışla da önümüzü açtı. Bu anlamda açıldığımız günden bu güne, topluma faydalı olabilmek adına çıktığımız yolda, sistemimizde devam eden tüm çocuk ve ailelerimizin yaşam kalitelerini yükselttik ve yükseltmeye de devam ediyoruz. 7 Dokunuş ismini verdiğimiz takvim yaşı ile gelişim yaşını eşitlediğimiz çocuklarımızın sayısı da gittikçe artmaktadır. Saygın, itibarlı, güvenilir bir “Algı” oluşturmaya devam ediyoruz.

Amerika Atlanta’da bulunan, 2012 yılından bu güne know-how aldığımız ALL KİDS FİRST kurumu, BHCOE– Behavior Health Center of Excellence kurumu tarafından akreditasyona layık görülmüştür. Aile ve terapist memnuniyetinde, aile eğitiminde, terapist hizmet içi eğitiminde, ABA etik kurallarında, terapist kualifikasyonunda, ABA alanında, öğrenci gelişim oranı alanlarında  %95 başarı kriterini yakaladığı için bu yetkiyi hak etmiştir. Partnerimizin bu akreditasyona layık görülmesinden dolayı gururluyuz.

ALGI GRUP bünyesinde yer alan ve AR-GE birimimiz olan ALGI ABA TERAPİ MERKEZİ; ABA Terapi beraberinde sırasıyla, dil ve konuşma terapisi, fizyoterapi, oyunla tedavi, çocuk gelişim testleri, zihin kuramı, yetişkin psikiyatrisi, beslenme ve yeme bozuklukları yaklaşımları ile çalışmalarını tüm hızıyla devam ettirmektedir. Tüm bunların ışığında bugün sizlerle uzun süredir üzerinde çalıştığımız ve yeni bir uygulama olarak kurumumuza kazandıracağımız, “oyun temelli sosyal beceri grupları” ndan da bahsetmekten gurur duyuyorum. En geç bu yıl sonuna kadar tam gün ve yarım gün programları ile karşınıza çıkmaya hazırlanıyoruz. Böylelikle bir çatı altında, özel çocuklarımız ve aileleri için gerekli tüm eğitim öğretim ortamının var olmasını sağlamış olacağız.

Bu bağlamda bizler de gördük ki, sadece ABA Terapi yapmıyoruz. Zaman içinde hizmet çeşitliliğimize kattığımız ve katacağımız başlıklardan dolayı ismimizin yanına ek getirmek kaçınılmaz gibi duruyordu. “Algı ABA Terapi ve Çocuk Gelişim Merkezi” olarak bundan böyle anılmaktan gurur duyacağımızı bildirmek isterim.

Çok güçlü bir kadro ve uyumlu bir takım çalışması ile yapılacağına inandığımız, eğitimde yüksek standartların gerçekleştirilmesi, tüm programlarımızın buna hizmet etmesi en büyük dileğimizdir.

Sevgilerimle,

Selim Parlak

Kurucu / Direktör

Algı ABA Terapi ve Çocuk  Gelişim Merkezi