fbpx

Yusuf İ.’nin Aile Memnuniyet Mektubu

31 May 2014 Genel, Referans

yusuf

Yusuf İ., merkezimizde Mart 2013 tarihinden itibaren yoğun ABA eğitim programı almaya başlamıştır. Yusuf’un Mart 2013 tarihinde ilk kez yapılan Pep-r (Otizmli Çocuklar için PsikoEğitimsel Profil) Ölçeği’ne gore; takvim yaşı 2 Yaş 7 Ay iken gelişimsel yaşı 1 Yaş 5 Ay olarak saptanmıştır. Yusuf’un Ocak 2014 tarihinde 2.kez yapılan Pep-r Ölçeği’ne göre; takvim yaşı 3 Yaş 5 Ay iken gelişimsel yaşı 2 Yaş 5 Ay olarak saptanmıştır. Ailenin bu durum karşısında memnuniyetini dile getirmesi şu şekilde olmuştur;

 

“Her şey 2013’ün soğuk bir Şubat’ında başladı. Oğlumuz Yusuf’a konulan otizm teşhisi adeta balyoz gibi kafamıza inmişti. Bu işin birinci çözümünün eğitimden geçtiğini öğrendiğimiz gibi tavsiye üzerine Algı ABA’da aylık 60 saat ve daha sonrasında 80 saatle eğitime başladık ve halen 60 saatle Yusuf’un eğitimi devam ediyor. Algı ABA, nazik idarecileri, özverili ve duyarlı çalışanlarıyla Yusuf’un bu süreci atlatması adına ciddi katkılar sağladı. Terapistimiz geçmiş tecrübelerine yenilerini de ekleyerek Yusuf’a aktarmakta ve elinden geleni yapmaktadır. Yusuf’un duyusal ihtiyaçlarını da  önemseyerek yaptığı masaj ve aktiviteler eğitimin parçası olmuş ve Yusuf’un sıkıldığı anlarda onu rahatlatmıştır. Terapistimizin kendi birikimlerini yeterli görmeyip, Otizmin eğitiminde çıkan yenilikleri takip ettiklerine ve çocuklarımıza daha faydalı olabilmek için kendilerini geliştirdiklerine inanıyor, Yusuf’un ve diğer Yusuf’ların bu süreci atlatması içinde Allah’a dua ediyoruz. ”

 

Saygılarımla

 

Zeynel İ.

Mayıs 2014

 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+

 

DUYURU

ALGI ABA TERAPİ MERKEZİNİN İSİM DEĞİŞİKLİĞİ HK;

ALGI ABA TERAPİ ve ÇOCUK GELİŞİM MERKEZİ

2007-2008 Akademik Yılında eğitim ve öğretime başlayan kurumumuz, bu sene 12. yılını geride bıraktı. 12 yıllık gelişimimiz içinde, Dünya ve ülkemiz özel eğitim tarihinden, kültüründen ve camiasından güç aldığımız kurumumuz, aynı zamanda geleceğe vizyoner bakan anlayışla da önümüzü açtı. Bu anlamda açıldığımız günden bu güne, topluma faydalı olabilmek adına çıktığımız yolda, sistemimizde devam eden tüm çocuk ve ailelerimizin yaşam kalitelerini yükselttik ve yükseltmeye de devam ediyoruz. 7 Dokunuş ismini verdiğimiz takvim yaşı ile gelişim yaşını eşitlediğimiz çocuklarımızın sayısı da gittikçe artmaktadır. Saygın, itibarlı, güvenilir bir “Algı” oluşturmaya devam ediyoruz.

Amerika Atlanta’da bulunan, 2012 yılından bu güne know-how aldığımız ALL KİDS FİRST kurumu, BHCOE– Behavior Health Center of Excellence kurumu tarafından akreditasyona layık görülmüştür. Aile ve terapist memnuniyetinde, aile eğitiminde, terapist hizmet içi eğitiminde, ABA etik kurallarında, terapist kualifikasyonunda, ABA alanında, öğrenci gelişim oranı alanlarında  %95 başarı kriterini yakaladığı için bu yetkiyi hak etmiştir. Partnerimizin bu akreditasyona layık görülmesinden dolayı gururluyuz.

ALGI GRUP bünyesinde yer alan ve AR-GE birimimiz olan ALGI ABA TERAPİ MERKEZİ; ABA Terapi beraberinde sırasıyla, dil ve konuşma terapisi, fizyoterapi, oyunla tedavi, çocuk gelişim testleri, zihin kuramı, yetişkin psikiyatrisi, beslenme ve yeme bozuklukları yaklaşımları ile çalışmalarını tüm hızıyla devam ettirmektedir. Tüm bunların ışığında bugün sizlerle uzun süredir üzerinde çalıştığımız ve yeni bir uygulama olarak kurumumuza kazandıracağımız, “oyun temelli sosyal beceri grupları” ndan da bahsetmekten gurur duyuyorum. En geç bu yıl sonuna kadar tam gün ve yarım gün programları ile karşınıza çıkmaya hazırlanıyoruz. Böylelikle bir çatı altında, özel çocuklarımız ve aileleri için gerekli tüm eğitim öğretim ortamının var olmasını sağlamış olacağız.

Bu bağlamda bizler de gördük ki, sadece ABA Terapi yapmıyoruz. Zaman içinde hizmet çeşitliliğimize kattığımız ve katacağımız başlıklardan dolayı ismimizin yanına ek getirmek kaçınılmaz gibi duruyordu. “Algı ABA Terapi ve Çocuk Gelişim Merkezi” olarak bundan böyle anılmaktan gurur duyacağımızı bildirmek isterim.

Çok güçlü bir kadro ve uyumlu bir takım çalışması ile yapılacağına inandığımız, eğitimde yüksek standartların gerçekleştirilmesi, tüm programlarımızın buna hizmet etmesi en büyük dileğimizdir.

Sevgilerimle,

Selim Parlak

Kurucu / Direktör

Algı ABA Terapi ve Çocuk  Gelişim Merkezi