fbpx

Tunahan L.K.’ın Aile Memnuniyet Mektubu

17 Eki 2014 Genel, Referans

tunahanTunahan L.K., 02.12.2010 Amerika doğumlu, otistik spektrum bozukluğu tanısı olan bir birey olarak merkezimize başvurmuştur. Kendi etrafında dönme ve ismi söylendiğinde bakmaması en baş sorunlarından bazılarıydı. Haziran 2014-Ekim 2014 tarihleri arasında Algı ABA Terapi Merkezinden 4 ayda toplam 213 seans ABA Terapi almıştır. Amerika’ya dönecek olmaları sebebiyle eğitimi yarıda kalmıştır. Ailesi memnuniyeti şu kelimelerle ifade etmiştir;

 

Merhaba Algı ABA Ailesi,

 

Oğlumuz Tunahan’ın ailesi olarak, öncelikle emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Oğlumuzun başlangıçtan itibaren bugüne kadar ki eğitim sürecinde, bu kadar kısa bir zamanda bu seviyeye gelmesinden bizlerde memnun olduk. Algı ABA Terapi Merkezi’ne ilk başlamamız oğlumuz için en büyük şanstı. Yöneticimiz, koordinatörümüz, tüm terapistler ve spor/hareket hocamıza emeklerinden dolayı teşekkür ederiz. Güler yüzlü, samimi, ve oğlumuzun karşısına çıkabilecek en iyi eğitimcilerden biri olan terapistimize ayrıca emeklerinden dolayı teşekkür ederiz. Oğlumuzu Algı ABA Terapi Merkezine güvenle teslim ettik. Ekibinizin, çocukların yanı sıra velileri de motive ederek gelişime dahil etmesi dikkatimizden kaçmayan bir husustur. Anne ve Babalar için çocukları hayattaki en büyük değerleridir. Biz bu değerlerimizi hayata hazırlamak için sizler gibi değerli insanlara teslim ettik. Bu özel çocuklara doğru hizmeti verdiğiniz için şükranlarımızı sunarız.

Ertuğrul K.

EKİM 2014

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+

 

DUYURU

ALGI ABA TERAPİ MERKEZİNİN İSİM DEĞİŞİKLİĞİ HK;

ALGI ABA TERAPİ ve ÇOCUK GELİŞİM MERKEZİ

2007-2008 Akademik Yılında eğitim ve öğretime başlayan kurumumuz, bu sene 12. yılını geride bıraktı. 12 yıllık gelişimimiz içinde, Dünya ve ülkemiz özel eğitim tarihinden, kültüründen ve camiasından güç aldığımız kurumumuz, aynı zamanda geleceğe vizyoner bakan anlayışla da önümüzü açtı. Bu anlamda açıldığımız günden bu güne, topluma faydalı olabilmek adına çıktığımız yolda, sistemimizde devam eden tüm çocuk ve ailelerimizin yaşam kalitelerini yükselttik ve yükseltmeye de devam ediyoruz. 7 Dokunuş ismini verdiğimiz takvim yaşı ile gelişim yaşını eşitlediğimiz çocuklarımızın sayısı da gittikçe artmaktadır. Saygın, itibarlı, güvenilir bir “Algı” oluşturmaya devam ediyoruz.

Amerika Atlanta’da bulunan, 2012 yılından bu güne know-how aldığımız ALL KİDS FİRST kurumu, BHCOE– Behavior Health Center of Excellence kurumu tarafından akreditasyona layık görülmüştür. Aile ve terapist memnuniyetinde, aile eğitiminde, terapist hizmet içi eğitiminde, ABA etik kurallarında, terapist kualifikasyonunda, ABA alanında, öğrenci gelişim oranı alanlarında  %95 başarı kriterini yakaladığı için bu yetkiyi hak etmiştir. Partnerimizin bu akreditasyona layık görülmesinden dolayı gururluyuz.

ALGI GRUP bünyesinde yer alan ve AR-GE birimimiz olan ALGI ABA TERAPİ MERKEZİ; ABA Terapi beraberinde sırasıyla, dil ve konuşma terapisi, fizyoterapi, oyunla tedavi, çocuk gelişim testleri, zihin kuramı, yetişkin psikiyatrisi, beslenme ve yeme bozuklukları yaklaşımları ile çalışmalarını tüm hızıyla devam ettirmektedir. Tüm bunların ışığında bugün sizlerle uzun süredir üzerinde çalıştığımız ve yeni bir uygulama olarak kurumumuza kazandıracağımız, “oyun temelli sosyal beceri grupları” ndan da bahsetmekten gurur duyuyorum. En geç bu yıl sonuna kadar tam gün ve yarım gün programları ile karşınıza çıkmaya hazırlanıyoruz. Böylelikle bir çatı altında, özel çocuklarımız ve aileleri için gerekli tüm eğitim öğretim ortamının var olmasını sağlamış olacağız.

Bu bağlamda bizler de gördük ki, sadece ABA Terapi yapmıyoruz. Zaman içinde hizmet çeşitliliğimize kattığımız ve katacağımız başlıklardan dolayı ismimizin yanına ek getirmek kaçınılmaz gibi duruyordu. “Algı ABA Terapi ve Çocuk Gelişim Merkezi” olarak bundan böyle anılmaktan gurur duyacağımızı bildirmek isterim.

Çok güçlü bir kadro ve uyumlu bir takım çalışması ile yapılacağına inandığımız, eğitimde yüksek standartların gerçekleştirilmesi, tüm programlarımızın buna hizmet etmesi en büyük dileğimizdir.

Sevgilerimle,

Selim Parlak

Kurucu / Direktör

Algı ABA Terapi ve Çocuk  Gelişim Merkezi