TAF Network Yarının Eğitim Zirvesine katıldık

Eğitim alanına farklı bakış açıları getiren ve bu bakış açılarıyla çığır açan Finlandiya Eğitim Eski Bakanı ve eğitim alanında yaptığı çalışmalarla dikkat çeken birçok isim, İstanbul Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenen Yarının Eğitimi Zirvesi’nde buluştular.

25 Kasım 2017 tarihinde düzenlenen programa Algı Özel Eğitim Kurumları Dijital Medya Yöneticisi Mevlüt Dülger zirveye katılım göstermişlerdir.

Zirvenin özel konuğu Finlandiya Eski Eğitim Bakanı Krista Kiuru’nun katılım gösterdiği Yarının Eğitimi Zirvesi’nde kendi ülkesinin eğitim durumunu ve eğitimin yarınları hakkında bilgiler verdi.

Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin, University College London’dan Doç. Dr. Yasemin Allsop, MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Erkut, Oxford CRIC ve Istanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, Psikiyatrist ve Yazar Prof. Dr. Kemal Sayar, Klinik Psikolog Dr. Mehmet Dinç ve Khan Academy Türkiye Direktörü Alp Köksal gibi alanında öncü isimler konuşmacı olarak katılım göstermişlerdir. Konuşmacıların eğitim hakkındaki bilgilerinin ve düşüncelerinin yanı sıra eğitimdeki eksikliklerin ve sorunların ne olduğuna vurgu yapıldı.

Bu yıl ilki gerçekleşen zirveyi “Nitelikli bir insan dünyaya bedeldir” sloganıyla tanıtan TAF Network, düzenlediği Yurt Dışı Farkındalık Zirvelerinden sonra tüm dünyanın en önemli noktası olan eğitimde buluşarak sorunlara ve eksikliklere çözüm aramayı amaçlamaktadırlar.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir