Otizm Ve Otistik Çocukların Eğitimi

OTİZM VE OTİSTİK ÇOCUKLARIN EĞİTİMİ.ÇETİN ÖZBEYÇetin Özbey, İnkılap Yayıncılık

AÇIKLAMA: “Özel eğitimle uğraşan uzmanlara ve ailelere, bu uzun ve zor yolda sistematik bilgiler veren az sayıda eserden biridir. Kitap, açıklayıcı ve yol gösterici bir içerik taşımaktadır. Öncellikle, otizmle ilgili genel ve yeterli betimlemeler yapılmış, yapılması gereken çalışmaların amacı ve neye yönelik olduğu, gidilmesi gereken yollar açık bir dille anlatılmıştır. Beklenti ve gelişim tablolarına dair bilgiler, özellikle eğitimcilerin işini ve takibini kolaylaştıracak bir nitelik taşımaktadır.”

TODEV (Türkiye Otistiklere Destek ve Eğitim Vakfı)

“Kitapta, günlük yaşantımdan kesitler buldum. Bazı paragraf ve sayfalar, oğlumla yaşadıklarımı bire bir özetlemektedir. Yaşadığımız sorunları ele alması, ailece otizme karşı benimsememiz gereken davranışlarımız için birer ölçüdür. Otistik çocuğu olan her anne babanın elinin altında bulunması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum.”

Otistik çocuk annesi Esra Bayrak

“Otistik çocuklar, aileleri ve toplum için büyük problem. Onlara nasıl yardımcı olunmalı, nasıl davranmalı? İşte bu kitap, sadece aileler için değil, konuyla uğraşan uzmanlar için de bir rehber niteliği taşıyor. Çetin Özbey’i birikimlerini paylaştığı bu kitaptan dolayı kutluyorum.”

Psikiyatrist Doç. Dr. Sefa Saygılı SSK Vakıf Gureba Hastanesi Psikiyatri KI. Şefi

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir