Fikirler Yarışsın Engeller Aşılsın “2. Özel Eğitim Materyal ve Etkinlik Yarışması”na katıldık.

Fikirler Yarışsın Engeller Aşılsın

 

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Fikirler Yarışsın Engeller Aşılsın! 2. Özel Eğitim Materyal ve Etkinlik Yarışması’nda özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin eğitimine yönelik yapılan çalışmalarımız için Algı ABA Terapi Merkezi olarak teşekkür belgesi aldık.

Ülkemizde özel eğitim alanında kullanılan materyal ve etkinliklerin tüm eğitimciler tarafından bilinmesi, paylaşılması ve yenilikçi, özgün, yaratıcı, işlevsel çalışmaların teşvik edilmesi amacıyla 2016 yılında ilki düzenlenen Fikirler Yarışsın Engeller Aşılsın “Özel Eğitim Materyal ve Etkinlik” yarışmasının ikincisi düzenlendi.

2. Özel Eğitim Materyal ve Etkinlik Yarışması, bir önceki yılda olduğu gibi “materyal ve etkinlik” olmak üzere iki kategoride düzenlendi. Katılımcılar görme, zihin, işitme, ortopedik yetersizliği olan bireyler ile özel öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, dil ve konuşma güçlüğü ile otizmi olan bireylere yönelik hazırladıkları eğitim materyalleri ya da etkinlikler ile yarışmaya katıldılar. Yarışmaya Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel kurumlarda görev yapan öğretmenler, yöneticiler ile üniversitelerde görev yapan akademik personel ve öğrenim gören öğrenciler katılım gösterdiler.

 

Fikirler Yarışsın Engeller Aşılsın

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir