fbpx

Ediz M. Aile Memnuniyet Mektubu

Merhabalar,

Oğlum Ediz’in kurumunuzdaki eğitimi süresinde gelmiş geçmiş tüm öğretmen ve koordinatörümüzden tümünden çok fayda ve destek gördük. Ancak son terapistimizin ekstra üstün çabası bir anneyi utandıracak boyuttadır.

Bu işi gönülden severek yapması yanında bu genç yaşta hızlı, pratik, doğru davranışları tutumu sergilemesi mesleğinde gelecekte de ne kadar başarılı olacağını gösteriyor. Gerektiği yerde enerjisini sevgisini göstererek öğretmesi gerektiği yerde de olması gereken mesafeyi koruması mesleğindeki başarıyı gösteriyor. Kırk yaşında biri olarak ondan gördüğüm uygun davranışlar karşısında utansam da oğlumu doğru ellere teslim ettiğimi gösteriyor. Derslerde programları doğru uygulaması, yaratıcı olması, spontane davranışlara hızlı şekilde davranışı sergilemesi, ders sonu bilgi aktarımları, eksiklilere göre bizden talepleri ve derslerinde bu eksik davranışlara göre eğitim vermesi oğlum ve benim bu eğitim sürecindeki yolumuzu kısalttığını düşünüyorum.

Oğluma görevi yapan bir öğretmen gibi değil de kanından bir teyze gibi sahiplendiği için buna rağmen kendini profesyonel anlamda yöneterek tüm anne-babaların olması gerektiği tatlı-sert kıvamı tutturduğu ve bize de örnek olduğu için kendisine sonsuz teşekkür ederim. İmkanım olsaydı tüm derslerine katılabilseydim. Kanınızdan olmayan insanların oğlunuz için bu candan içten çabalarını gördükçe bizler hayata canla başla sarılıyoruz.

Tüm emek ve mesaileri için sonsuz teşekkür ederim. Umarım ihtiyacı olan çocuklara dokunması ve bizim hayatımızı değiştirdiği gibi onların hayatlarına da fırça darbesi ile renkleri dokundurur.

Algı Aba kurumunu da eğitmen seçimi için kutlarım.

Ayrıca kurum içi eğitimleri ve takip sistemi ile eğitmenleri mesleki hayatlarında güncel olmalarını sağladıkları için ayrı teşekkür ederim.

Sizleri seviyoruz.

NİLGÜN VAROL

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+

 

DUYURU

ALGI ABA TERAPİ MERKEZİNİN İSİM DEĞİŞİKLİĞİ HK;

ALGI ABA TERAPİ ve ÇOCUK GELİŞİM MERKEZİ

2007-2008 Akademik Yılında eğitim ve öğretime başlayan kurumumuz, bu sene 12. yılını geride bıraktı. 12 yıllık gelişimimiz içinde, Dünya ve ülkemiz özel eğitim tarihinden, kültüründen ve camiasından güç aldığımız kurumumuz, aynı zamanda geleceğe vizyoner bakan anlayışla da önümüzü açtı. Bu anlamda açıldığımız günden bu güne, topluma faydalı olabilmek adına çıktığımız yolda, sistemimizde devam eden tüm çocuk ve ailelerimizin yaşam kalitelerini yükselttik ve yükseltmeye de devam ediyoruz. 7 Dokunuş ismini verdiğimiz takvim yaşı ile gelişim yaşını eşitlediğimiz çocuklarımızın sayısı da gittikçe artmaktadır. Saygın, itibarlı, güvenilir bir “Algı” oluşturmaya devam ediyoruz.

Amerika Atlanta’da bulunan, 2012 yılından bu güne know-how aldığımız ALL KİDS FİRST kurumu, BHCOE– Behavior Health Center of Excellence kurumu tarafından akreditasyona layık görülmüştür. Aile ve terapist memnuniyetinde, aile eğitiminde, terapist hizmet içi eğitiminde, ABA etik kurallarında, terapist kualifikasyonunda, ABA alanında, öğrenci gelişim oranı alanlarında  %95 başarı kriterini yakaladığı için bu yetkiyi hak etmiştir. Partnerimizin bu akreditasyona layık görülmesinden dolayı gururluyuz.

ALGI GRUP bünyesinde yer alan ve AR-GE birimimiz olan ALGI ABA TERAPİ MERKEZİ; ABA Terapi beraberinde sırasıyla, dil ve konuşma terapisi, fizyoterapi, oyunla tedavi, çocuk gelişim testleri, zihin kuramı, yetişkin psikiyatrisi, beslenme ve yeme bozuklukları yaklaşımları ile çalışmalarını tüm hızıyla devam ettirmektedir. Tüm bunların ışığında bugün sizlerle uzun süredir üzerinde çalıştığımız ve yeni bir uygulama olarak kurumumuza kazandıracağımız, “oyun temelli sosyal beceri grupları” ndan da bahsetmekten gurur duyuyorum. En geç bu yıl sonuna kadar tam gün ve yarım gün programları ile karşınıza çıkmaya hazırlanıyoruz. Böylelikle bir çatı altında, özel çocuklarımız ve aileleri için gerekli tüm eğitim öğretim ortamının var olmasını sağlamış olacağız.

Bu bağlamda bizler de gördük ki, sadece ABA Terapi yapmıyoruz. Zaman içinde hizmet çeşitliliğimize kattığımız ve katacağımız başlıklardan dolayı ismimizin yanına ek getirmek kaçınılmaz gibi duruyordu. “Algı ABA Terapi ve Çocuk Gelişim Merkezi” olarak bundan böyle anılmaktan gurur duyacağımızı bildirmek isterim.

Çok güçlü bir kadro ve uyumlu bir takım çalışması ile yapılacağına inandığımız, eğitimde yüksek standartların gerçekleştirilmesi, tüm programlarımızın buna hizmet etmesi en büyük dileğimizdir.

Sevgilerimle,

Selim Parlak

Kurucu / Direktör

Algı ABA Terapi ve Çocuk  Gelişim Merkezi