26. Ulusal Özel Eğitim Kongresi Gerçekleşti

,

İlk kez 1991 yılında Özel Eğitimin Türkiye’de gelişmesinde öncü olan Doç. Dr. Mitat Enç anısına “Özel Eğitim Günleri” adıyla başlayan Ulusal Özel Eğitim Kongresi bu yıl 5-8 Ekim 2016 tarihleri arasında Anadolu Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Eskişehir’de düzenlendi.

 

Anadolu Üniversitesi ve Özel Eğitimciler Derneği’nin (ÖZDER) iş birliğiyle gerçekleşen kongrede Algı Özel Eğitim Kurumları Ana Sponsor olarak yer aldı. Kongrenin oturumları, Anadolu Üniversitesi Kongre Merkezi ve Öğrenci Merkezi’nde bulunan salonlarda ve fuaye alanında yapıldı.

 

Algı Özel Eğitim Kurumlarına bağlı Algı ABA Terapi Merkezi Süpervizörü Nicky Nükte ALTIKULAÇ tarafından yapılan Otizm Spektrum Bozukluğuna Sahip Çocuklarda Verbal Behavior (Sözel Davranış) Yaklaşımı çalıştayı yoğun ilgi gördü.

 

Algı Özel Eğitim Kurumları kurucularından Parin YAKUPYAN, Algı ABA Terapi Merkezi koordinatörlerinden Psikolog Elif SANAL ÇALIK ve Medeniyet Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Yeşim Güleç ASLAN imzasıyla Uygulamalı Davranış Analizine Dayalı Eğitim Sunan Eğitimcilerin Deneyimleri ve Algıları poster sunumu yapıldı. Sunum ve anlatım Psikolog Elif SANAL ÇALIK tarafından Poster sunum alanında yapıldı.

 

Bu yıl 26.’sı düzenlenen kongrenin teması “Özel Eğitimde Dönüşümler” olarak belirlendi.

 

img_1267