Selen OKAY

Uzman Dil ve Konuşma Terapisti, Ergoterapist, PROMPT Klinisyeni, DIR Floortime 201 Terapisti, Beslenme Terapisti, SeMuTer Terapisti

Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ergoterapi bölümünden mezun olmasının ardından Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Dil ve Konuşma Terapisi bölümünden yüksek onur öğrencisi olarak mezun olmuştur. Eğitimleri süresince, Metin Sabancı Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı, Tuva Çocuk Terapi Merkezi, Scandic O.T., Türkiye Alzheimer Derneği, NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, Central Hospital, Romatem Fizik Tedavi Merkez’lerinde stajlarını tamamlamıştır.

Çeşitli kurs ve kongrelere katılmıştır. Almış olduğu eğitimlerden bazıları; 0-3 Yaş Özel Gereksinimli Çocuklar için Sensory Integration, CognitiveApproach Kombinasyonu, Disleksi Eğitim Müdahaleleri-Okuma (DEM-OKU) eğitimi, Tanıdan Müdahaleye Disleksi, Dislekside Okuma Akıcılığının Değerlendirilmesi ve Geliştirilmesi eğitimi, Türkçe Erken Dil Gelişimi Testi (TEDİL), Türkçe Okul Çağı Dil Gelişimi Testi (TODİL), EROT(Erken Okuryazarlık Testi), Peabody Resim Kelime Tanıma Testi, Otizm Spektrum Bozukluğu ve Özel Öğrenme Güçlüğü Olan Bireyleri Zihin Kuramı ile Değerlendirme Sosyal Beceriler ve Zihin Kuramı Becerilerinin Öğretimi ve DIR Floortime 101 eğitimi, PROMPT’A GİRİŞ: TEKNİK eğitimi, Okul Öncesi Çocuklarda Kekemelik Terapisi eğitimi, Kekemelik Terapilerinde Kızılboğa Modeli Ergen ve Yetişkin Kekemeliğinde BDT &Exposure eğitimi, Pediatrik Yeme Bozukluklarına DIR Bakış Açısı ile Yaklaşım Kursu, DIR Floortime 201 eğitimi ve Selektif Mutizm Terapilerinde Kızılboğa Modeli eğitimini tamamlamıştır. İyi derecede Çince orta derecede İngilizce bilmektedir. Çalışmalarına Algı ABA Terapi ve Çocuk Gelişim Merkezi’nde devam etmektedir.