Eda KALEOĞLU

ABA Program Koordinatörü

İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul’da tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünü burslu kazanarak başarıyla mezun olmuştur. İstanbul Üniversitesi’nde Pedagojik formasyon eğitimini tamamlamıştır.

Lisans öğrenimine devam ederken Bahçeşehir Üniversitesi’nde iki yıla aşkın Fakülte Sekreterliğinde ve Öğrenci işlerinde yardımcı asistan olarak çalışmıştır. Medical Park Hastanesi’nde, Tohum Otizm Vakfı’nda ve Koca Mustafa Paşa Sevgi Evleri Çocuk Yuvasında staj programlarını gerçekleştirmiştir. Lisans tezini ‘’Otizm Spektrum Bozukluğunun Fiziksel Aktivite Açısından Araştırılması’’ konusunda yazmıştır ve bu konuyla alakalı proje sunumu yapmıştır. Özel bir rehabilitasyon merkezinde 6 ay boyunca görev almıştır.

Bunun yanı sıra; Oyun Terapisi Eğitimi, Çocuk ve Edebiyat ilişkisi, Doğru Ebeveyn Tutumları, yaratımı Drama ve DEHB, Öğrenme Bozukluğu gibi seminerlerine ve konferanslarına katılmıştır.  AGTE, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi ve Peabody Resim Kelime Testlerini Bahçeşehir Üniversitesi tarafından eğitimlerini alarak Çocuk Gelişimi alanında kendini geliştirmiştir. Çalışmalarına Algı ABA Terapi ve Çocuk Gelişim Merkezinde devam etmektedir.