Büşra ÜNSAL

ABA Program Koordinatörü

İstanbul doğumlu terapistimiz Lise öğrenimini Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünde tamamladıktan sonra Biruni Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi bölümünden 2018 yılında mezun olmuştur. Aynı zamanda Sağlık Yönetimi bölümünde ikinci üniversite olarak öğrenimini sürdürmektedir. Üniversite akademisyenlerinin denetiminde “Okul Öncesi Çocuklarda Travmaya Sebep Olan Masallar” adlı makalesini tamamlamıştır. Lisans eğitimden itibaren alanda birçok seminer, eğitim ve konferanslara katılarak kendini geliştirmeye devam etmiştir.

2017 yılından beri Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfın birimlerinde aktif olarak gönüllü olarak çalışmalar sürdürmektedir.

Eğitimi süresince bir çok okul öncesi eğitim kurumlarında, rehabilitasyon merkezinde ve eğitim araştırma hastanesinde gelişimsel pediatri bölümünde Çocuk Gelişimcisi olarak stajlarını tamamlamış ve bir çok öğrenci değerlendirme fırsatı bulmuştur.

Mezuniyet sonrası bir rehabilitasyon merkezinde 3 yıl Çocuk Gelişimcisi olarak çalışmış ve Hizmet İçi Eğitimlere katılmıştır. Çalışmalarına Algı Aba Çocuk Gelişimi ve Terapi Merkezinde devam etmektedir.