Arda YILMAZ

ABA Terapisti

Lise eğitimini Florya Uğur Kolejinde tamamlamış olup, İstanbul Kadir Has Üniversitesi İngilizce Psikoloji lisans bölümünden mezun olmuştur. Üniversite eğitimi süresince İtalya, Arnavutluk, Bosna-Hersek, Karadağ gibi çeşitli ülkelere seyahatlerde bulunmasının yanı sıra, hobi amaçlı sahne müzisyenliği de yapmıştır. 

Ailesinde birçok eğitimci bulunan terapistimiz, okul öncesi eğitim alanında deneyimli olan annesinden aldığı motivasyon ile önce Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü dahilinde bulunan “Child Development” ve “Development in Adolescence” derslerine dışarıdan katılmış, daha sonra ise İstanbul Aydın Üniversitesi’nde “Cognitive Behavioral Therapy for Children and Adolescents” eğitimine katılıp sertifika almaya hak kazanmıştır. Bunlara ek olarak, UiPath – Robotic Process Automation, Jamovi, SPSS, PsychoPy programları üzerine eğitimler almıştır. 

“Yüksel Danışmanlık ve Gelişim Merkezi” ve “Bakırköy Psikiyatri Tedavi ve Araştırma Merkezi” kurumlarında gönüllü olarak stajyerlik yapmış olup, Bakırköy Psikiyatri Tedavi ve Araştırma Merkezi kurumunda psikolog, “Asyatek Bilişim” firmasında ise Trafik, Endüstri, Spor, Klinik ve Havacılık Psikolojisi alanlarında kullanılan, bilgisayar destekli psikometrik ölçme ve değerlendirme sistemi özelinde Klinik/Psikoteknik testler sorumlusu olarak çalışmıştır. 500’den fazla hastaya/danışana sunulan araştırmalarda psikolojik testlerin analizini gerçekleştirmiştir. Çalışmalarına Algı ABA Terapi ve Çocuk Gelişim Merkezi’nde devam etmektedir.