fbpx

T.S.’ın Aile Memnuniyet Mektubu

10 Mar 2015 Genel, Referans

turkay-sT.S, 23.06.2011 doğumlu bir erkek çocuktur. Üsküdar devlet hastanesinden atipik otizm tanısı olan bir birey olarak merkezimize başvurmuştur. İlk doktora gidiş sebebi konuşmamasıdır. İstanbul dışında başka bir ilde ikamet etmeleri, oradan İstanbul’a gelişleri, yeni düzen kurmaları ve ABA terapi almaları ailecek zor bir süreçten geçmelerine sebep olmuştur.

 

Eylül 2014-Mart 2015 tarihleri arasında Algı ABA Terapi Merkezinden 7 ayda toplam 142 seans ABA Terapi almıştır. Ayrıca raporuyla Algı Özel Eğitim Merkezi’nden de eğitim almıştır. Gelişmeler doğrultusunda, öğrendiği becerileri doğal bir ortamda sergileyebilmesi için T. S. bir kreşe yönlendirilmiş, kreşe verilen destek ile yaşıtlarıyla paralel bir gelişim sergilemesi hedeflenmiştir. Gözlem ve yapılan değerlendirmeler sonucunda T. S.’nin yaşıtlarını yakaladığı görülmüştür. Bunun üzerine sistematik olarak yoğun eğitim süreci sonlandırılmış, aile ile belli bir süre ve belli periyotlarda görüşmeler yapılarak gelişimin izlenmesine karar verilmiştir. T. S. şuanda herhangi bir destek almadan kreşe devam etmektedir.

 

Ailesi memnuniyeti şu kelimelerle ifade etmiştir;

 

23 Haziran 2011 gecesi hayatımızın en anlamlı anlarından birini yaşamıştık. Oğlumuz evimize neşe ve huzur getirmişti. Zaman ilerledikçe oğlumuz büyüyordu ve eşim yolunda gitmeyen bazı durumların olduğunu hissetmişti. Bu süreçte oğlumuzu bir doktora götürmeye karar vermiştik.

 

İstanbul ilinde bulunan bir çocuk psikiyatrisine gittiğimizde acı gerçekle karşılaşmış ve çocuğumuzun Otizm rahatsızlığının pençesinde bulunduğunu öğrenmiştik. Çocuğumuz 3 yaşına girmişti ve her geçen zamanın altın değerinde olduğunu öğrenmiştik. Bu durumla nasıl mücadele edeceğimizi araştırırken, internet aracılığıyla Algı ABA Terapi Merkezine ulaştık. ABA terapinin bu durumda ki çocuklar üzerinde olumlu etkiler gösterdiğini ve yaşıtları seviyesine ulaştığını gözlemledik. Başarılı olacağımıza olan inancımız arttı ve kısa sürede yaşadığımız şehri değiştirerek İstanbul’a taşındık. Algı ABA Terapi Merkezinde bulunduğumuz süreçte süpervizörümüz, koordinatörümüz ve terapistimiz eğitimimizin planlı bir şekilde yürütülmesini sağlayarak, eşimle koordineli bir şekilde karşılaştığımız durumlarda nasıl davranmamız gerektiği konusunda bizlere rehber oldular.

 

Eğitimimiz süresince bize verdiği güven ve aile duygusundan dolayı başta terapi ekibimiz olmak üzere bütün Algı ABA Ailesine teşekkür ederiz. Terapi ekibimize başka çocuklara da ışık olmalarını ve Akademik hayatların da başarılı olmalarını dileriz.

 

T. S.

MART 2015

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+

 

DUYURU

ALGI ABA TERAPİ MERKEZİNİN İSİM DEĞİŞİKLİĞİ HK;

ALGI ABA TERAPİ ve ÇOCUK GELİŞİM MERKEZİ

2007-2008 Akademik Yılında eğitim ve öğretime başlayan kurumumuz, bu sene 12. yılını geride bıraktı. 12 yıllık gelişimimiz içinde, Dünya ve ülkemiz özel eğitim tarihinden, kültüründen ve camiasından güç aldığımız kurumumuz, aynı zamanda geleceğe vizyoner bakan anlayışla da önümüzü açtı. Bu anlamda açıldığımız günden bu güne, topluma faydalı olabilmek adına çıktığımız yolda, sistemimizde devam eden tüm çocuk ve ailelerimizin yaşam kalitelerini yükselttik ve yükseltmeye de devam ediyoruz. 7 Dokunuş ismini verdiğimiz takvim yaşı ile gelişim yaşını eşitlediğimiz çocuklarımızın sayısı da gittikçe artmaktadır. Saygın, itibarlı, güvenilir bir “Algı” oluşturmaya devam ediyoruz.

Amerika Atlanta’da bulunan, 2012 yılından bu güne know-how aldığımız ALL KİDS FİRST kurumu, BHCOE– Behavior Health Center of Excellence kurumu tarafından akreditasyona layık görülmüştür. Aile ve terapist memnuniyetinde, aile eğitiminde, terapist hizmet içi eğitiminde, ABA etik kurallarında, terapist kualifikasyonunda, ABA alanında, öğrenci gelişim oranı alanlarında  %95 başarı kriterini yakaladığı için bu yetkiyi hak etmiştir. Partnerimizin bu akreditasyona layık görülmesinden dolayı gururluyuz.

ALGI GRUP bünyesinde yer alan ve AR-GE birimimiz olan ALGI ABA TERAPİ MERKEZİ; ABA Terapi beraberinde sırasıyla, dil ve konuşma terapisi, fizyoterapi, oyunla tedavi, çocuk gelişim testleri, zihin kuramı, yetişkin psikiyatrisi, beslenme ve yeme bozuklukları yaklaşımları ile çalışmalarını tüm hızıyla devam ettirmektedir. Tüm bunların ışığında bugün sizlerle uzun süredir üzerinde çalıştığımız ve yeni bir uygulama olarak kurumumuza kazandıracağımız, “oyun temelli sosyal beceri grupları” ndan da bahsetmekten gurur duyuyorum. En geç bu yıl sonuna kadar tam gün ve yarım gün programları ile karşınıza çıkmaya hazırlanıyoruz. Böylelikle bir çatı altında, özel çocuklarımız ve aileleri için gerekli tüm eğitim öğretim ortamının var olmasını sağlamış olacağız.

Bu bağlamda bizler de gördük ki, sadece ABA Terapi yapmıyoruz. Zaman içinde hizmet çeşitliliğimize kattığımız ve katacağımız başlıklardan dolayı ismimizin yanına ek getirmek kaçınılmaz gibi duruyordu. “Algı ABA Terapi ve Çocuk Gelişim Merkezi” olarak bundan böyle anılmaktan gurur duyacağımızı bildirmek isterim.

Çok güçlü bir kadro ve uyumlu bir takım çalışması ile yapılacağına inandığımız, eğitimde yüksek standartların gerçekleştirilmesi, tüm programlarımızın buna hizmet etmesi en büyük dileğimizdir.

Sevgilerimle,

Selim Parlak

Kurucu / Direktör

Algı ABA Terapi ve Çocuk  Gelişim Merkezi