T.S.’ın Aile Memnuniyet Mektubu

T.S, 23.06.2011 doğumlu bir erkek çocuktur. Üsküdar devlet hastanesinden atipik otizm tanısı olan bir birey olarak merkezimize başvurmuştur. İlk doktora gidiş sebebi konuşmamasıdır. İstanbul dışında başka bir ilde ikamet etmeleri, oradan İstanbul’a gelişleri, yeni düzen kurmaları ve ABA terapi almaları ailecek zor bir süreçten geçmelerine sebep olmuştur.

 

Eylül 2014-Mart 2015 tarihleri arasında Algı ABA Terapi Merkezinden 7 ayda toplam 142 seans ABA Terapi almıştır. Ayrıca raporuyla Algı Özel Eğitim Merkezi’nden de eğitim almıştır. Gelişmeler doğrultusunda, öğrendiği becerileri doğal bir ortamda sergileyebilmesi için T. S. bir kreşe yönlendirilmiş, kreşe verilen destek ile yaşıtlarıyla paralel bir gelişim sergilemesi hedeflenmiştir. Gözlem ve yapılan değerlendirmeler sonucunda T. S.’nin yaşıtlarını yakaladığı görülmüştür. Bunun üzerine sistematik olarak yoğun eğitim süreci sonlandırılmış, aile ile belli bir süre ve belli periyotlarda görüşmeler yapılarak gelişimin izlenmesine karar verilmiştir. T. S. şuanda herhangi bir destek almadan kreşe devam etmektedir.

 

Ailesi memnuniyeti şu kelimelerle ifade etmiştir;

 

23 Haziran 2011 gecesi hayatımızın en anlamlı anlarından birini yaşamıştık. Oğlumuz evimize neşe ve huzur getirmişti. Zaman ilerledikçe oğlumuz büyüyordu ve eşim yolunda gitmeyen bazı durumların olduğunu hissetmişti. Bu süreçte oğlumuzu bir doktora götürmeye karar vermiştik.

 

İstanbul ilinde bulunan bir çocuk psikiyatrisine gittiğimizde acı gerçekle karşılaşmış ve çocuğumuzun Otizm rahatsızlığının pençesinde bulunduğunu öğrenmiştik. Çocuğumuz 3 yaşına girmişti ve her geçen zamanın altın değerinde olduğunu öğrenmiştik. Bu durumla nasıl mücadele edeceğimizi araştırırken, internet aracılığıyla Algı ABA Terapi Merkezine ulaştık. ABA terapinin bu durumda ki çocuklar üzerinde olumlu etkiler gösterdiğini ve yaşıtları seviyesine ulaştığını gözlemledik. Başarılı olacağımıza olan inancımız arttı ve kısa sürede yaşadığımız şehri değiştirerek İstanbul’a taşındık. Algı ABA Terapi Merkezinde bulunduğumuz süreçte süpervizörümüz, koordinatörümüz ve terapistimiz eğitimimizin planlı bir şekilde yürütülmesini sağlayarak, eşimle koordineli bir şekilde karşılaştığımız durumlarda nasıl davranmamız gerektiği konusunda bizlere rehber oldular.

 

Eğitimimiz süresince bize verdiği güven ve aile duygusundan dolayı başta terapi ekibimiz olmak üzere bütün Algı ABA Ailesine teşekkür ederiz. Terapi ekibimize başka çocuklara da ışık olmalarını ve Akademik hayatların da başarılı olmalarını dileriz.

 

T. S.

MART 2015