MEZUNUMUZ VAR!

Dil ve konuşma terapisinde bir mezuniyet daha.
Konuşma sesi bozukluğu olan öğrencimiz yaklaşık bir senedir haftada bir seans olmak üzere kurumumuzdan dil ve konuşma terapisi almaktaydı. Öğrencimiz yapılan değerlendirmeler sonucunda konuşma içerisinde sesleri uygun ve doğru üretebilmeye başlamış, fonolojik farkındalığı geliştirilmiş ve konuşma anlaşılırlığı arttırılmıştır. Öğrencimize nice mezuniyetler dileriz.

Çocukların dil ve konuşma becerileri gelişirken her konuşma sesinin edinildiği belirli bir yaş aralığı bulunmaktadır. Bazı nedenlerden kaynaklı beklenen yaş aralığında çocukların sesi konuşma içinde uygun olarak üretemediği, sesi edinemediği görülebilmektedir.

Konuşma sesi bozukluğuna sahip çocukların konuşma anlaşılırlığı düşük olduğu için bu çocuklar akranlarıyla iletişim problemleri yaşayabilmekte, okul döneminde ise akademik olarak zorlanabilmektedir.
Mezuniyet sonuç değil, bir süreçtir. Bu süreçte eğitimcilerin ve ailenin iş birliği içinde olması çok kıymetlidir. Eğitim sürecinde aktif rol alarak bize güvenen ailemize de tekrar teşekkürlerimizi sunarız.

Başarılı, coşkulu nice mezuniyetler yaşam dileğiyle küçük adam!

Yolun açık olsun…