fbpx

M.B.’in Aile Memnuniyet Mektubu

6 Şub 2014 Genel, Referans

mb-nin-aile-memnuniyet2007 tarihinde doğan M.B.’in doğum öncesi ve doğum sonrasında her hangi bir sağlık sorunu yaşanmamıştır. Farklı sendromlarla ilgili olarak araştırmalar yapılmış negatif sonuçlar alınınca gelişim geriliği raporu verilmiştir ancak araştırmalara devam edilmiş ve Haziran 2012 tarihinde “frajil x sendromu” tanısı konulmuştur.

M. 20 aylıkken özel eğitim almaya başlamıştır, Algı ABA Terapi Merkezine ise1 Ağustos 2011 tarihinde başlamış ve Temmuz 2013’e kadar ayda ortalama 40 seans olmak üzere toplam 840 saat ABA Programı uygulanmıştır.Merkezimizde uygulanan ilk PEP-R ölçeği değerlendirme sonucuna göre ;Genel gelişim yaşı 26 ay olduğu tespit edilmiştir. Temmuz 2013 tarihinde ayrılmıştır. Yaz tatili sonrasında bir kolejin anaokulunda eğitime başlamıştır.

Annesinin duygularını ifade şekli şöyledir;

Oğlumun bu kurumda eğitimi konuşma gecikmesiyle başladı. Yöneticiye oğluma sihirli bir değnek dokundurmalarını beklediğimi söylemiştim.  2 yıl eğitim sürecinde ben ve oğlum çok yollar kat ettik.  Aile ortamı olduğu için öğretmenimizi ve buradaki tüm çalışanlara teşekkür ederim.

Kaba motor, ince motor çalışmaları, taklit becerileri, el göz koordinasyonu yapabilir duruma gelmişti. Şu an anaokuluna devam etmektedir. Yaşıtlarıyla akademik olarak çok çabuk yakalayamasak da sosyal olarak öğretmeni gayet memnun olduğunu söylemektedir.

Ben, başta Yönetici olmak üzere Supervizör, Koordinatör  ve  Öğretmenlerimize sonsuz teşekkür ediyorum. Burada öğretmenimizin disiplinli çalışması eğitimimizde çok fayda sağlamıştır. Supervizörümüzün fikirleri ve eğitmenleri yönlendirmesi ilerlememizde hız kazandırmıştır. Koordinatörümün bana her seferinde, her konuda konuşması güç kazandırmıştır.

Sevgili Öğretmenimin de oğluma verdiği eğitim ve sabrı için, özverisi için ayrıca sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

İyi ki varsınız …

Selma Ö.

06 ŞUBAT 2014

Perşembe Saat 15:30

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+

 

DUYURU

ALGI ABA TERAPİ MERKEZİNİN İSİM DEĞİŞİKLİĞİ HK;

ALGI ABA TERAPİ ve ÇOCUK GELİŞİM MERKEZİ

2007-2008 Akademik Yılında eğitim ve öğretime başlayan kurumumuz, bu sene 12. yılını geride bıraktı. 12 yıllık gelişimimiz içinde, Dünya ve ülkemiz özel eğitim tarihinden, kültüründen ve camiasından güç aldığımız kurumumuz, aynı zamanda geleceğe vizyoner bakan anlayışla da önümüzü açtı. Bu anlamda açıldığımız günden bu güne, topluma faydalı olabilmek adına çıktığımız yolda, sistemimizde devam eden tüm çocuk ve ailelerimizin yaşam kalitelerini yükselttik ve yükseltmeye de devam ediyoruz. 7 Dokunuş ismini verdiğimiz takvim yaşı ile gelişim yaşını eşitlediğimiz çocuklarımızın sayısı da gittikçe artmaktadır. Saygın, itibarlı, güvenilir bir “Algı” oluşturmaya devam ediyoruz.

Amerika Atlanta’da bulunan, 2012 yılından bu güne know-how aldığımız ALL KİDS FİRST kurumu, BHCOE– Behavior Health Center of Excellence kurumu tarafından akreditasyona layık görülmüştür. Aile ve terapist memnuniyetinde, aile eğitiminde, terapist hizmet içi eğitiminde, ABA etik kurallarında, terapist kualifikasyonunda, ABA alanında, öğrenci gelişim oranı alanlarında  %95 başarı kriterini yakaladığı için bu yetkiyi hak etmiştir. Partnerimizin bu akreditasyona layık görülmesinden dolayı gururluyuz.

ALGI GRUP bünyesinde yer alan ve AR-GE birimimiz olan ALGI ABA TERAPİ MERKEZİ; ABA Terapi beraberinde sırasıyla, dil ve konuşma terapisi, fizyoterapi, oyunla tedavi, çocuk gelişim testleri, zihin kuramı, yetişkin psikiyatrisi, beslenme ve yeme bozuklukları yaklaşımları ile çalışmalarını tüm hızıyla devam ettirmektedir. Tüm bunların ışığında bugün sizlerle uzun süredir üzerinde çalıştığımız ve yeni bir uygulama olarak kurumumuza kazandıracağımız, “oyun temelli sosyal beceri grupları” ndan da bahsetmekten gurur duyuyorum. En geç bu yıl sonuna kadar tam gün ve yarım gün programları ile karşınıza çıkmaya hazırlanıyoruz. Böylelikle bir çatı altında, özel çocuklarımız ve aileleri için gerekli tüm eğitim öğretim ortamının var olmasını sağlamış olacağız.

Bu bağlamda bizler de gördük ki, sadece ABA Terapi yapmıyoruz. Zaman içinde hizmet çeşitliliğimize kattığımız ve katacağımız başlıklardan dolayı ismimizin yanına ek getirmek kaçınılmaz gibi duruyordu. “Algı ABA Terapi ve Çocuk Gelişim Merkezi” olarak bundan böyle anılmaktan gurur duyacağımızı bildirmek isterim.

Çok güçlü bir kadro ve uyumlu bir takım çalışması ile yapılacağına inandığımız, eğitimde yüksek standartların gerçekleştirilmesi, tüm programlarımızın buna hizmet etmesi en büyük dileğimizdir.

Sevgilerimle,

Selim Parlak

Kurucu / Direktör

Algı ABA Terapi ve Çocuk  Gelişim Merkezi