M.B.’in Aile Memnuniyet Mektubu

2007 tarihinde doğan M.B.’in doğum öncesi ve doğum sonrasında her hangi bir sağlık sorunu yaşanmamıştır. Farklı sendromlarla ilgili olarak araştırmalar yapılmış negatif sonuçlar alınınca gelişim geriliği raporu verilmiştir ancak araştırmalara devam edilmiş ve Haziran 2012 tarihinde “frajil x sendromu” tanısı konulmuştur

M. 20 aylıkken özel eğitim almaya başlamıştır, Algı ABA Terapi Merkezine ise1 Ağustos 2011 tarihinde başlamış ve Temmuz 2013’e kadar ayda ortalama 40 seans olmak üzere toplam 840 saat ABA Programı uygulanmıştır.Merkezimizde uygulanan ilk PEP-R ölçeği değerlendirme sonucuna göre ;Genel gelişim yaşı 26 ay olduğu tespit edilmiştir. Temmuz 2013 tarihinde ayrılmıştır. Yaz tatili sonrasında bir kolejin anaokulunda eğitime başlamıştır.

Annesinin duygularını ifade şekli şöyledir;

Oğlumun bu kurumda eğitimi konuşma gecikmesiyle başladı. Yöneticiye oğluma sihirli bir değnek dokundurmalarını beklediğimi söylemiştim.  2 yıl eğitim sürecinde ben ve oğlum çok yollar kat ettik.  Aile ortamı olduğu için öğretmenimizi ve buradaki tüm çalışanlara teşekkür ederim.

Kaba motor, ince motor çalışmaları, taklit becerileri, el göz koordinasyonu yapabilir duruma gelmişti. Şu an anaokuluna devam etmektedir. Yaşıtlarıyla akademik olarak çok çabuk yakalayamasak da sosyal olarak öğretmeni gayet memnun olduğunu söylemektedir.

Ben, başta Yönetici olmak üzere Supervizör, Koordinatör  ve  Öğretmenlerimize sonsuz teşekkür ediyorum. Burada öğretmenimizin disiplinli çalışması eğitimimizde çok fayda sağlamıştır. Supervizörümüzün fikirleri ve eğitmenleri yönlendirmesi ilerlememizde hız kazandırmıştır. Koordinatörümün bana her seferinde, her konuda konuşması güç kazandırmıştır.

Sevgili Öğretmenimin de oğluma verdiği eğitim ve sabrı için, özverisi için ayrıca sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

İyi ki varsınız …

Selma Ö.

06 ŞUBAT 2014

Perşembe Saat 15:30