fbpx

İsmail K. Aile Memnuniyet Mektubu

21 Ağu 2014 Genel, Referans

İsmail K. 23.08.2010 doğumlu atipik otizm +hiperaktivite tanısı olan bir birey olarak merkezimize başvurmuştur. İsmi söylendiğinde bakmaması, komutları almaması, konuşmada gecikme olması en baş sorunlarından bazılarıydı. Temmuz 2013-Temmuz 2014 tarihleri arasında Algı ABA Terapi Merkezinden toplam 444 seans ABA Terapi almıştır. Ailesi memnuniyeti şu kelimelerle ifade etmiştir;

 

Merhaba Algı ABA Ailesi,

 

Burada eğitime başlayalı tam 1 yıl oldu. Geriye dönüp baktığımda ne kadar mesafe kat ettiğimizi daha net görüyorum. Başlangıçta ne yapmamız gerektiğini bilmeyen bir ebeveyn olarak çok çaresizdik. Burada bize yol gösterdiniz. İlgi, alaka ve bilgilendirmelerinizle bunun aşılamayacak bir sorun olmadığını gösterdiniz. Öncelikle terapistimize sonsuz teşekkürler. Onun yönlendirmeleri ve bilgilendirmeleri sayesinde çocuğumuzla aramızdaki bağ kuvvetlendi. Her sorunumuzu dinleyen çözüm bulmaya çalışan koordinatörümüze de sonsuz teşekkürler.

 

Buraya ilk başvurduğumuzda Yöneticilere bu yolda sizinle devam edip noktalamak istiyoruz demiştik. Desteğiniz ve bilgileriniz sayesinde bunu başardık. Yönetime sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Bizi her gün güler yüzle karşılayan, çocuklarımızdan şefkatini ve sevgisini esirgemeyen Asistan Hanım’a da sonsuz teşekkürler. Buraya gelen bütün çocukların böyle bir kurum bulabildikleri için çok şanslı olduğunu düşünüyorum. Umarım bu güzel kurumdan faydalanan sorunlarını aşan nice çocuklar mezun olsun… Son olarak da tekrar terapistime bana olan bütün yardımlarından dolayı teşekkür ederim.

 

Sevgi ve Saygılarımla…

 

Rahime K.

 

21.08.2014

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+

 

DUYURU

ALGI ABA TERAPİ MERKEZİNİN İSİM DEĞİŞİKLİĞİ HK;

ALGI ABA TERAPİ ve ÇOCUK GELİŞİM MERKEZİ

2007-2008 Akademik Yılında eğitim ve öğretime başlayan kurumumuz, bu sene 12. yılını geride bıraktı. 12 yıllık gelişimimiz içinde, Dünya ve ülkemiz özel eğitim tarihinden, kültüründen ve camiasından güç aldığımız kurumumuz, aynı zamanda geleceğe vizyoner bakan anlayışla da önümüzü açtı. Bu anlamda açıldığımız günden bu güne, topluma faydalı olabilmek adına çıktığımız yolda, sistemimizde devam eden tüm çocuk ve ailelerimizin yaşam kalitelerini yükselttik ve yükseltmeye de devam ediyoruz. 7 Dokunuş ismini verdiğimiz takvim yaşı ile gelişim yaşını eşitlediğimiz çocuklarımızın sayısı da gittikçe artmaktadır. Saygın, itibarlı, güvenilir bir “Algı” oluşturmaya devam ediyoruz.

Amerika Atlanta’da bulunan, 2012 yılından bu güne know-how aldığımız ALL KİDS FİRST kurumu, BHCOE– Behavior Health Center of Excellence kurumu tarafından akreditasyona layık görülmüştür. Aile ve terapist memnuniyetinde, aile eğitiminde, terapist hizmet içi eğitiminde, ABA etik kurallarında, terapist kualifikasyonunda, ABA alanında, öğrenci gelişim oranı alanlarında  %95 başarı kriterini yakaladığı için bu yetkiyi hak etmiştir. Partnerimizin bu akreditasyona layık görülmesinden dolayı gururluyuz.

ALGI GRUP bünyesinde yer alan ve AR-GE birimimiz olan ALGI ABA TERAPİ MERKEZİ; ABA Terapi beraberinde sırasıyla, dil ve konuşma terapisi, fizyoterapi, oyunla tedavi, çocuk gelişim testleri, zihin kuramı, yetişkin psikiyatrisi, beslenme ve yeme bozuklukları yaklaşımları ile çalışmalarını tüm hızıyla devam ettirmektedir. Tüm bunların ışığında bugün sizlerle uzun süredir üzerinde çalıştığımız ve yeni bir uygulama olarak kurumumuza kazandıracağımız, “oyun temelli sosyal beceri grupları” ndan da bahsetmekten gurur duyuyorum. En geç bu yıl sonuna kadar tam gün ve yarım gün programları ile karşınıza çıkmaya hazırlanıyoruz. Böylelikle bir çatı altında, özel çocuklarımız ve aileleri için gerekli tüm eğitim öğretim ortamının var olmasını sağlamış olacağız.

Bu bağlamda bizler de gördük ki, sadece ABA Terapi yapmıyoruz. Zaman içinde hizmet çeşitliliğimize kattığımız ve katacağımız başlıklardan dolayı ismimizin yanına ek getirmek kaçınılmaz gibi duruyordu. “Algı ABA Terapi ve Çocuk Gelişim Merkezi” olarak bundan böyle anılmaktan gurur duyacağımızı bildirmek isterim.

Çok güçlü bir kadro ve uyumlu bir takım çalışması ile yapılacağına inandığımız, eğitimde yüksek standartların gerçekleştirilmesi, tüm programlarımızın buna hizmet etmesi en büyük dileğimizdir.

Sevgilerimle,

Selim Parlak

Kurucu / Direktör

Algı ABA Terapi ve Çocuk  Gelişim Merkezi