Eğitimde Öncelikli Hareket Planımız

Değerli Ailemiz,
Değerlendirme: Eğitime başlanılan ilk aylar içerisinde PEP-R, Vineland, GOBDÖ, ABLLS değerlendirmeleri yapılır. Yılda bir kez olmak üzere değerlendirmeler tekrarlanır. İhtiyaç halinde diğer değerlendirme ölçekleri de kullanılmaktadır.

(*) Ev ziyareti: Eğitime başladıktan sonra ki ilk 3 ay içerisinde Terapist ve Koordinatör tarafından ev ziyareti yapılır. İhtiyaç doğrultusunda tekrarlanır.

(*) Okul Ziyareti: Eğitime başladıktan sonraki ilk 3 ay içerisinde Terapist veya Koordinatör tarafından okul ziyareti yapılır. İhtiyaç doğrultusunda tekrarlanır.

(*) Uygulamalı Aile Eğitimi: Amacımız uzman gözüyle, gelişimi farklı olan çocuklarımızın birincil bakıcıları (anne, baba, dede, nine, kardeş, gölge abla v.s.) ile etkili bir iletişim kurabilmelerini sağlamak, çocuklarını anlamak ve çocukları tarafından anlaşılmalarını sağlamaktır. Her ay dört seans uygulama yapılır.

(*) Süpervizyon: Belirli periyotlarda Amerika’dan gelen ABA Uzmanı süpervizörümüz tarafından öğrencimizin programı kontrol edilir.

(*) Aile Toplantısı: Ocak-Nisan-Temmuz-Ekim aylarında yapılır. Film Günü: Her ay belirli bir gün farklı gelişim gösteren bireylerin hayatını konu alan sinema, belgesel ve eğitim içerikli videolar izlenir. Aile Danışmanlığı: İhtiyaç doğrultusunda Aile Danışmanlığı hizmeti verilir. Aile Semineri: Uzmanlarımız tarafından; Yıllık etkinlik takviminde tarih ve konuları belirli olan seminerler verilir.

Not: Asteriks (*) ile sembolize edilmiş bölümler, seanstan sayılmaktadır.