İpek’in Aile Memnuniyet Mektubu

photo

Şubat 2011 doğumlu İpek’in konuşamaması ve diğer kişilerle iletişim kuramaması üzerine aile bir doktora başvurmuştur. Psikiyatri doktoru tarafından İpek’e “Gelişim Geriliği” tanısı konmuştur ve kreşe yönlendirilmiştir. Kreşte İpek’in yaşıtlarıyla uyum sağlayamaması ve iletişime geçememesi nedeniyle ebeveynleri tarafından kreş yerine öncelikle özel eğitim desteği almaya karar verilmiştir. İpek Takvim yaşı Kasım 2013’de 2 yaş 9 Ay iken, ABA Programımızdan yararlanmaya başlamıştır. Mayıs 2014 tarihine kadar yaklaşık 120 seans ABA almıştır. Yaşıtlarını 4 ay geriden takip ettiği zamanda maddi sebeplerden dolayı ara vermek zorunda kalmışlardır.

Ailesinin duygularını ifade şekli şöyledir;

Sayın Algı ABA Terapi Ailesi;

Sizler ile tanıştığımız ilk günlerde kızım sadece tek tek kelimeler ve sınırlı sayıda kelimeler ile kendini ifade etmeye çalışıyordu. Cümle kuramıyordu. Öğretmenlerimizin ilgili, düzenli ve disiplinli çalışmaları sayesinde kızım altı ay içerisinde büyük bir ilerleme kaydetti. Artık cümle kurmaya, şarkılara eşlik etmeye ve bizlerden duyduğu her kelime ve cümleyi taklit etmeye başladı. Bizde anne ve babası, hatta bütün ailemiz, dostlarımız olarak bu gelişiminden büyük mutluluk duyuyoruz.

Birlikte olduğumuz bu süre içerisinde bizlerden her türlü desteğini esirgemeyen başta öğretmenimiz ve bütün Algı ailesine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz .

Sevgilerimizle,

Özlem E.

Mayıs 2014