fbpx

İpek’in Aile Memnuniyet Mektubu

1 May 2014 Genel, Referans

photo

Şubat 2011 doğumlu İpek’in konuşamaması ve diğer kişilerle iletişim kuramaması üzerine aile bir doktora başvurmuştur. Psikiyatri doktoru tarafından İpek’e “Gelişim Geriliği” tanısı konmuştur ve kreşe yönlendirilmiştir. Kreşte İpek’in yaşıtlarıyla uyum sağlayamaması ve iletişime geçememesi nedeniyle ebeveynleri tarafından kreş yerine öncelikle özel eğitim desteği almaya karar verilmiştir. İpek Takvim yaşı Kasım 2013’de 2 yaş 9 Ay iken, ABA Programımızdan yararlanmaya başlamıştır. Mayıs 2014 tarihine kadar yaklaşık 120 seans ABA almıştır. Yaşıtlarını 4 ay geriden takip ettiği zamanda maddi sebeplerden dolayı ara vermek zorunda kalmışlardır.

Ailesinin duygularını ifade şekli şöyledir;

Sayın Algı ABA Terapi Ailesi;

Sizler ile tanıştığımız ilk günlerde kızım sadece tek tek kelimeler ve sınırlı sayıda kelimeler ile kendini ifade etmeye çalışıyordu. Cümle kuramıyordu. Öğretmenlerimizin ilgili, düzenli ve disiplinli çalışmaları sayesinde kızım altı ay içerisinde büyük bir ilerleme kaydetti. Artık cümle kurmaya, şarkılara eşlik etmeye ve bizlerden duyduğu her kelime ve cümleyi taklit etmeye başladı. Bizde anne ve babası, hatta bütün ailemiz, dostlarımız olarak bu gelişiminden büyük mutluluk duyuyoruz.

Birlikte olduğumuz bu süre içerisinde bizlerden her türlü desteğini esirgemeyen başta öğretmenimiz ve bütün Algı ailesine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz .

Sevgilerimizle,

Özlem E.

Mayıs 2014

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+

 

DUYURU

ALGI ABA TERAPİ MERKEZİNİN İSİM DEĞİŞİKLİĞİ HK;

ALGI ABA TERAPİ ve ÇOCUK GELİŞİM MERKEZİ

2007-2008 Akademik Yılında eğitim ve öğretime başlayan kurumumuz, bu sene 12. yılını geride bıraktı. 12 yıllık gelişimimiz içinde, Dünya ve ülkemiz özel eğitim tarihinden, kültüründen ve camiasından güç aldığımız kurumumuz, aynı zamanda geleceğe vizyoner bakan anlayışla da önümüzü açtı. Bu anlamda açıldığımız günden bu güne, topluma faydalı olabilmek adına çıktığımız yolda, sistemimizde devam eden tüm çocuk ve ailelerimizin yaşam kalitelerini yükselttik ve yükseltmeye de devam ediyoruz. 7 Dokunuş ismini verdiğimiz takvim yaşı ile gelişim yaşını eşitlediğimiz çocuklarımızın sayısı da gittikçe artmaktadır. Saygın, itibarlı, güvenilir bir “Algı” oluşturmaya devam ediyoruz.

Amerika Atlanta’da bulunan, 2012 yılından bu güne know-how aldığımız ALL KİDS FİRST kurumu, BHCOE– Behavior Health Center of Excellence kurumu tarafından akreditasyona layık görülmüştür. Aile ve terapist memnuniyetinde, aile eğitiminde, terapist hizmet içi eğitiminde, ABA etik kurallarında, terapist kualifikasyonunda, ABA alanında, öğrenci gelişim oranı alanlarında  %95 başarı kriterini yakaladığı için bu yetkiyi hak etmiştir. Partnerimizin bu akreditasyona layık görülmesinden dolayı gururluyuz.

ALGI GRUP bünyesinde yer alan ve AR-GE birimimiz olan ALGI ABA TERAPİ MERKEZİ; ABA Terapi beraberinde sırasıyla, dil ve konuşma terapisi, fizyoterapi, oyunla tedavi, çocuk gelişim testleri, zihin kuramı, yetişkin psikiyatrisi, beslenme ve yeme bozuklukları yaklaşımları ile çalışmalarını tüm hızıyla devam ettirmektedir. Tüm bunların ışığında bugün sizlerle uzun süredir üzerinde çalıştığımız ve yeni bir uygulama olarak kurumumuza kazandıracağımız, “oyun temelli sosyal beceri grupları” ndan da bahsetmekten gurur duyuyorum. En geç bu yıl sonuna kadar tam gün ve yarım gün programları ile karşınıza çıkmaya hazırlanıyoruz. Böylelikle bir çatı altında, özel çocuklarımız ve aileleri için gerekli tüm eğitim öğretim ortamının var olmasını sağlamış olacağız.

Bu bağlamda bizler de gördük ki, sadece ABA Terapi yapmıyoruz. Zaman içinde hizmet çeşitliliğimize kattığımız ve katacağımız başlıklardan dolayı ismimizin yanına ek getirmek kaçınılmaz gibi duruyordu. “Algı ABA Terapi ve Çocuk Gelişim Merkezi” olarak bundan böyle anılmaktan gurur duyacağımızı bildirmek isterim.

Çok güçlü bir kadro ve uyumlu bir takım çalışması ile yapılacağına inandığımız, eğitimde yüksek standartların gerçekleştirilmesi, tüm programlarımızın buna hizmet etmesi en büyük dileğimizdir.

Sevgilerimle,

Selim Parlak

Kurucu / Direktör

Algı ABA Terapi ve Çocuk  Gelişim Merkezi