fbpx

Fatih Yağız’ ın Aile Memnuniyet Mektubu

20 Ağu 2014 Genel, Referans

fatih-yagizFatih Yağız Büyükgüner, merkezimizde Nisan 2014 tarihinden itibaren yoğun ABA  eğitimi almaya başlamıştır. Ayda 30 seans ABA Programı uygulanmaktadır. 7 Nisan 2014 tarihinde yapılan Pep-r (PsikoEğitimsel Profil) Ölçeği’ne göre; takvim yaşı 6 Yaş 11 Ay iken gelişimsel yaşı 1 Yaş 5 Ay olarak saptanmıştır. Gelişimi devam ederken annesinin duygularını ifade şekli şöyle olmuştur;

 

Ben Yağız Fatih Büyükgüner’in velisiyim…

Yağız 9 aylık bebek iken fizik tedaviye başladı ve 14 aylık itibariyle de fiziksel eğitime 7 yaşına kadar Fatih’te bir rehabilitasyon merkezine devam etti. 2014 nisan ayı itibariyle kaydımızı oradan aldırdık ve başka bir rehabilitasyon merkezine başladı. Burada fizik tedavi  ağırlıklı eğitim görüyor. Aynı zamanda 2014 nisan ayı itibari ile de Algı ABA Terapi Merkezine başladık. Burada bireysel ağırlıklı eğitim almaya başladı. Başladığımız günden bugüne kadar çok ilerleme kat ettik. İlk önce ki terapistimizin doğum iznine ayrılmasıyla birlikte başka bir terapist görevi devraldı. Ben ilk başta eski terapistte gösterdiği performansı yeni terapistte gösteremeyeceğini düşündüm fakat korktuğum gibi olmadı. Yeni terapistiyle çok uyumlu çalışıyor ve bir sürü şey yapabildiğini keşfettik. Okuyabiliyormuş bunu yeni terapisti keşfetti. Algı ABA’ya başladığımızdan beri Yağız’la iletişim kurabiliyoruz O’nun da bizleri anladığını görüyoruz. Keşke böyle bir eğitim merkezinin varlığını daha önceden

bilebilseydik belki de şu ana kadar diğer sorunlarımızı da çözerdik. Konuşma ve tuvalet eğitimi gibi. Yağız aynı zamanda Nişantaşı’nda bir Nöroloğun gözetimindedir. O da bir ay önceki kontrolünde Yağız’ın çok ilerlediğini tek sorunun konuşması olduğunu söyledi. Onun için gerekli birkaç tetkik istedi bizden onun sonucuna göre konuşma ile ilgili bir terapiye de başlanacak.

Şimdilik hem Yağız için hem bizim için her şey güzel gidiyor…

 

ONUR BÜYÜKGÜNER

 

20 AĞUSTOS 2014

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+

 

DUYURU

ALGI ABA TERAPİ MERKEZİNİN İSİM DEĞİŞİKLİĞİ HK;

ALGI ABA TERAPİ ve ÇOCUK GELİŞİM MERKEZİ

2007-2008 Akademik Yılında eğitim ve öğretime başlayan kurumumuz, bu sene 12. yılını geride bıraktı. 12 yıllık gelişimimiz içinde, Dünya ve ülkemiz özel eğitim tarihinden, kültüründen ve camiasından güç aldığımız kurumumuz, aynı zamanda geleceğe vizyoner bakan anlayışla da önümüzü açtı. Bu anlamda açıldığımız günden bu güne, topluma faydalı olabilmek adına çıktığımız yolda, sistemimizde devam eden tüm çocuk ve ailelerimizin yaşam kalitelerini yükselttik ve yükseltmeye de devam ediyoruz. 7 Dokunuş ismini verdiğimiz takvim yaşı ile gelişim yaşını eşitlediğimiz çocuklarımızın sayısı da gittikçe artmaktadır. Saygın, itibarlı, güvenilir bir “Algı” oluşturmaya devam ediyoruz.

Amerika Atlanta’da bulunan, 2012 yılından bu güne know-how aldığımız ALL KİDS FİRST kurumu, BHCOE– Behavior Health Center of Excellence kurumu tarafından akreditasyona layık görülmüştür. Aile ve terapist memnuniyetinde, aile eğitiminde, terapist hizmet içi eğitiminde, ABA etik kurallarında, terapist kualifikasyonunda, ABA alanında, öğrenci gelişim oranı alanlarında  %95 başarı kriterini yakaladığı için bu yetkiyi hak etmiştir. Partnerimizin bu akreditasyona layık görülmesinden dolayı gururluyuz.

ALGI GRUP bünyesinde yer alan ve AR-GE birimimiz olan ALGI ABA TERAPİ MERKEZİ; ABA Terapi beraberinde sırasıyla, dil ve konuşma terapisi, fizyoterapi, oyunla tedavi, çocuk gelişim testleri, zihin kuramı, yetişkin psikiyatrisi, beslenme ve yeme bozuklukları yaklaşımları ile çalışmalarını tüm hızıyla devam ettirmektedir. Tüm bunların ışığında bugün sizlerle uzun süredir üzerinde çalıştığımız ve yeni bir uygulama olarak kurumumuza kazandıracağımız, “oyun temelli sosyal beceri grupları” ndan da bahsetmekten gurur duyuyorum. En geç bu yıl sonuna kadar tam gün ve yarım gün programları ile karşınıza çıkmaya hazırlanıyoruz. Böylelikle bir çatı altında, özel çocuklarımız ve aileleri için gerekli tüm eğitim öğretim ortamının var olmasını sağlamış olacağız.

Bu bağlamda bizler de gördük ki, sadece ABA Terapi yapmıyoruz. Zaman içinde hizmet çeşitliliğimize kattığımız ve katacağımız başlıklardan dolayı ismimizin yanına ek getirmek kaçınılmaz gibi duruyordu. “Algı ABA Terapi ve Çocuk Gelişim Merkezi” olarak bundan böyle anılmaktan gurur duyacağımızı bildirmek isterim.

Çok güçlü bir kadro ve uyumlu bir takım çalışması ile yapılacağına inandığımız, eğitimde yüksek standartların gerçekleştirilmesi, tüm programlarımızın buna hizmet etmesi en büyük dileğimizdir.

Sevgilerimle,

Selim Parlak

Kurucu / Direktör

Algı ABA Terapi ve Çocuk  Gelişim Merkezi