fbpx

Dünden Bugüne Engellilik – Engellilik Araştırmaları Konferansı

Dünden Bugüne Engellilik- Engellilik Araştırmaları Konferansı

15-16 Kasım 2018 tarihinde İstanbul Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde İstanbul Üniversitesi Engelliler Uygulama ve Araştırma Merkezi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle düzenlenecek olan Dünden Bugüne Engellilik- Engellilik Araştırmaları Konferansında ABA Terapi olarak 7 dokunuş / Bir vaka sunumu yapacağız.

Bu atölyenin amacı özel eğitim ile ilgilenen kişilere otizmli çocuklarda ABA terapi eğitiminin nasıl gerçekleştirildiğini aktarmak.

13.09.2018

 

 

Sayın Selim Parlak,

 

15-16 Kasım 2018 tarihinde İstanbul Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde İstanbul Üniversitesi Engelliler Uygulama ve Araştırma Merkezi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle düzenlenecek olan  Dünden Bugüne Engellilik- Engellilik Araştırmaları Konferansında  ABA Terapi konusunda 1 saatlik atölye çalışmasının tarafınızca düzenlenmesi bizleri mutlu edecektir.

 

Kongre Düzenleme Kurulu tarafından tüm atölye çalışmalarının aynı formatta planlanması için aşağıdaki formata uygun olarak düzenleyeceğiniz atölye çalışması programını 1 Ekim 2018/ Pazartesi tarihine kadar [email protected] adresine iletmenizi rica ederiz.

 

Atölye Çalışmasının Adı: 7 dokunuş/Bir vaka sunumu

 

Atölye Çalışması Tarihi/Yeri: 16 Kasım 2018, 11.30-12.30/SALON 3

 

Amacı: Bu atölyenin amacı özel eğitim ile ilgilenen kişilere otizmli çocuklarda ABA  terapi eğitiminin nasıl gerçekleştirildiğini aktarmak.

 

Öğrenim Hedefleri: Çocuğa uygun program hazırlanması, uygun pekiştireç seçimi, etkili değerlendirme, çocuğun gelişimini takip etme.

 

Sunum için Gereken Ekipmanlar: Bilgisayar, flash disk, video gösterimleri için aktarımı sağlayacak sunum perdesi, kalem, analiz, data, pekiştireç belirleme formu.

 

Atölye Sorumluları(Ad Soyad, Çalıştığı Kurum): Hazal ÖNDER,  Algı ABA Terapi Merkezi-  Özge Özgeç GÜREL, Algı ABA Terapi Merkezi. Selim PARLAK, Algı ABA Terapi Merkezi

 

Konuşma Süresi Konu Uygulayıcı
15 dakika ABA terapi işleyiş ve genelleme çalışmaları. Selim PARLAK
15 dakika Değerlendirme, program seçimi, gelişimsel profil. Özge Özgeç GÜREL
15 dakika ABA tekniği ile beceri hedeflerinin öğretimi, seans işleyişi. Hazal ÖNDER
15 dakika Katılımcıların data hesaplaması ve analiz doldurması. Katılımcılar
     

 

KONFERANS ONURSAL BAŞKANI

 

Prof. Dr. Mahmut Ak

İÜ Rektörü

 

DÜZENLEME KURULU

 

İstanbul Üniversitesi ENUYGAR Merkezi

 

Prof. Dr. Resa Aydın (Başkan)

Prof. Dr. Neşe Kars Tayanç

Prof. Dr. İshak Keskin

Dr. Öğretim Üyesi Zerrin Ayvaz Reis

Dr. Öğretim Üyesi Minire Kırbaşlı Öğr Gör. Özlem Özer Tuğal

Öğr. Gör. Songül Altınsaçlı

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)

 

Nihat Macit (İBB Genel Sekreter Yrd.)

Dr. Muzaffer Saraç (İBB Sağlık Daire Bşk)

Yeliz Yıldız Kökenek (İBB Eng Müd.)

Dr. Yaşar Tınar (İBB Eng. Müd. Yrd)

Havva Asan (İBB Eng Müd. Yrd.) Basri Zeren (İBB Eng. Müd. Yrd)

 

ORGANİZASYON SEKRETERLİĞİ

 

Nilay Yazıcıoğlu

Adem Çibuk

Mehmet Kurt

Gülsüme Şenocak

Mahbube Akar

Didem Akyüz Saldıran

 

0212 440 00 00 / 12872-12213

[email protected] edu.tr

 

KONGRE MERKEZİ ADRESİ

 

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü Beyazıt Kampüsü

Kongre ve Kültür Merkezi 34452 Beyazıt/ Fatih/ İstanbul

O /212) 440 00 00 – 13630-13631

 

 

Kaynak: http://engellilikarastirmalari.istanbul.edu.tr/?p=7065

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+

 

DUYURU

ALGI ABA TERAPİ MERKEZİNİN İSİM DEĞİŞİKLİĞİ HK;

ALGI ABA TERAPİ ve ÇOCUK GELİŞİM MERKEZİ

2007-2008 Akademik Yılında eğitim ve öğretime başlayan kurumumuz, bu sene 12. yılını geride bıraktı. 12 yıllık gelişimimiz içinde, Dünya ve ülkemiz özel eğitim tarihinden, kültüründen ve camiasından güç aldığımız kurumumuz, aynı zamanda geleceğe vizyoner bakan anlayışla da önümüzü açtı. Bu anlamda açıldığımız günden bu güne, topluma faydalı olabilmek adına çıktığımız yolda, sistemimizde devam eden tüm çocuk ve ailelerimizin yaşam kalitelerini yükselttik ve yükseltmeye de devam ediyoruz. 7 Dokunuş ismini verdiğimiz takvim yaşı ile gelişim yaşını eşitlediğimiz çocuklarımızın sayısı da gittikçe artmaktadır. Saygın, itibarlı, güvenilir bir “Algı” oluşturmaya devam ediyoruz.

Amerika Atlanta’da bulunan, 2012 yılından bu güne know-how aldığımız ALL KİDS FİRST kurumu, BHCOE– Behavior Health Center of Excellence kurumu tarafından akreditasyona layık görülmüştür. Aile ve terapist memnuniyetinde, aile eğitiminde, terapist hizmet içi eğitiminde, ABA etik kurallarında, terapist kualifikasyonunda, ABA alanında, öğrenci gelişim oranı alanlarında  %95 başarı kriterini yakaladığı için bu yetkiyi hak etmiştir. Partnerimizin bu akreditasyona layık görülmesinden dolayı gururluyuz.

ALGI GRUP bünyesinde yer alan ve AR-GE birimimiz olan ALGI ABA TERAPİ MERKEZİ; ABA Terapi beraberinde sırasıyla, dil ve konuşma terapisi, fizyoterapi, oyunla tedavi, çocuk gelişim testleri, zihin kuramı, yetişkin psikiyatrisi, beslenme ve yeme bozuklukları yaklaşımları ile çalışmalarını tüm hızıyla devam ettirmektedir. Tüm bunların ışığında bugün sizlerle uzun süredir üzerinde çalıştığımız ve yeni bir uygulama olarak kurumumuza kazandıracağımız, “oyun temelli sosyal beceri grupları” ndan da bahsetmekten gurur duyuyorum. En geç bu yıl sonuna kadar tam gün ve yarım gün programları ile karşınıza çıkmaya hazırlanıyoruz. Böylelikle bir çatı altında, özel çocuklarımız ve aileleri için gerekli tüm eğitim öğretim ortamının var olmasını sağlamış olacağız.

Bu bağlamda bizler de gördük ki, sadece ABA Terapi yapmıyoruz. Zaman içinde hizmet çeşitliliğimize kattığımız ve katacağımız başlıklardan dolayı ismimizin yanına ek getirmek kaçınılmaz gibi duruyordu. “Algı ABA Terapi ve Çocuk Gelişim Merkezi” olarak bundan böyle anılmaktan gurur duyacağımızı bildirmek isterim.

Çok güçlü bir kadro ve uyumlu bir takım çalışması ile yapılacağına inandığımız, eğitimde yüksek standartların gerçekleştirilmesi, tüm programlarımızın buna hizmet etmesi en büyük dileğimizdir.

Sevgilerimle,

Selim Parlak

Kurucu / Direktör

Algı ABA Terapi ve Çocuk  Gelişim Merkezi