BEST BUDDIES İÇİN YENİDEN BULUŞTUK!

Dünyada farklı ülkelerde devam eden Best Buddies Turkey projesi 6. kez Algı Özel Eğitim Kurumu ve Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi işbirliği ile uygulanıyor. Proje kapsamında farklı gelişim özelliklerine sahip çocuklarımız akranları ile arkadaş oluyorlar. Birbirlerini tanıma ve yaşam deneyimlerini zenginleştirme şansıları buluyorlar.
Bugün projemizin ilk ayağında, Kurum Müdürümüz Cihan Bayar ile Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi’nden ziyaretimize gelen gönüllü öğrencilerimize farklı gelişen bireyler üzerine bir seminer gerçekleştirdik. Daha sonra gençlerden çalışmada dikkat edecekleri hususlara ilişkin sorularını yanıtladık. İlerleyen günlerde gerçekleşecek eşleşme programımızı iple çekiyoruz!

Best Buddies Nedir?
Best Buddies, uluslararası bir sivil toplum girişimidir.
Best Buddies, zihinsel ve gelişimsel farklılığı bulunan bireyler ile gönüllüler arasında arkadaşlık kurmayı hedefleyen bir programdır. Kelime anlamıyla en yakın arkadaş anlamına gelen bu sivil girişim, hayatınızda yeni bir arkadaşa yer vermeye olanak sağlar.
Programın amacı, toplumdaki zihinsel ve gelişimsel farklılığı bulunan bireyleri oldukları gibi kabul etme ve kabul görme yolunda adım atılmasına aracı olmaktır.
Bir zihinsel ve gelişimsel farklılığa sahipseniz ya da bir gönüllü iseniz bu projede yer alabilirsiniz. Bu proje sizi Best Buddy olarak bir arkadaşla eşleştirir.

BUDDY’niz ile telefon, kısa mesaj ya da sosyal medya vasıtasıyla iletişim kurup, ayda bir kaç kere yüz yüze görüşürsünüz. İki arkadaş olarak neler yapmak istiyorsanız, birlikte bunları yapabilirsiniz. Kafeye, sinemaya gidebilir, parkta gezebilir, kısacası toplum içerisinde ve özel çevrenizde günlük yaşamınızın her alanında zamanınızı paylaşabilirsiniz.