Alp D.’nin Aile Memnuniyet Mektubu

Eylül 2011 doğumlu Oğlum Alp’in konuşamaması ve diğer kişilerle iletişim kuramaması üzerine bir doktora başvurduk. Psikiyatri doktoru tarafından Alp’e “otizm” tanısı kondu ve kreşe yönlendirildi. Eşimle çok araştırdık. Bizim çocuğumuzun özel eğitim alması gerekiyordu! Takvim yaşı Mayıs 2014’de 3 yaş 6 ay iken, ABA (Applied Behavior Analysis) Programınızdan yararlanmaya başladık. Aralık 2018 tarihine kadar ABA aldık.

Bu süreci kısaca şöyle anlatabilirim;

Sizler ile tanıştığımız ilk günlerde oğlum da konuşma yoktu ve çok kötü şeyler vardı! Öğretmenlerimiz ilgili, düzenli ve disiplinli çalışmaları sayesinde oğlum altı ay içerisinde büyük bir ilerleme kaydetti. Geçen sene biz 3 ay ABA’ ya gelemedik. Oğlum geri geldi. Aralık 2017 biz tekrar ABA’ya başladık. Yeni koordinatörümüz bizim için çok iyi, ilgili olarak her şeyi yönetiyor… Sizin sayenizde oğlum çok hızlı ilerledi. Aynı anda dil ve konuşma terapisi Ayla Hanım’dan haftada bir ders alıyorduk. Onun derslerinden de çok iyi geldi. Artık cümle kurmaya, şarkılara eşlik etmeye ve bizlerden duyduğu her kelime ve cümleyi taklit etmeye başladı. Ve gün içinde yaptığını anlatabilir duruma geldi. Biz de kayınvalide ve kayınpederim hatta bütün ailemiz, akrabalar olarak bu gelişiminden büyük mutluluk duyuyoruz.

Birlikte olduğumuz bu süre içerisinde bizlerden her türlü desteğini esirgemeyen başta öğretmenimiz ve bütün Algı ailesine çok çok teşekkür ediyoruz!

Sevgilerimizle,

Jing Z