Ali B.’nin Aile Memnuniyet Mektubu

Ali B., merkezimizde Ağustos 2013 tarihinden itibaren yoğun ABA eğitim programı almaya başlamıştır. Ali’nin Şubat 2014 tarihinde 2.kez yapılan Pep-r (Otizmli Çocuklar için PsikoEğitimsel Profil) Ölçeği’ne göre; takvim yaşı 2 Yaş 9 Ay iken gelişimsel yaşı 2 Yaş 2 Ay olarak saptanmıştır. Takip eden Psikiyatristi atipik otizm tanısının kalktığını belirtmiştir.

 

ABA-TERAPİSİ
 

Aile geleceğe daha umutla bakmaya başladığı günlerde düşüncelerini şu cümlelerle ifade etmiştir;

 

Oğlumla ilgili farklılığı fark etmemiz tam 18. Ayda oldu. Kabullenmek zordu. Kabus gibi günler geçiriyorduk. Yine üzülüp ağladığım gecelerden birinde sabaha karsı internetten otizm ile ilgili videoları izlerken karşıma “mucize” gibi Algı ABA Terapi Merkezi çıktı. Hiç vakit kaybetmeden hemen görüşmeye gittim. Görüşmeden çıktığımda bile çok daha umutlu ve mutlu hissediyordum.

 

Çünkü dünyanın en kötü şeyini yaşıyorum diye düşünürken Algı’da yalnız olmadığımı fark ettim. Her zaman yapılabilecek bir şey olduğuna inandırıldım. Kurumdaki herkes çok pozitif, güleryüzlü ve ilgiliydi. Bu yüzden kısa bir sürede oğlumda ki pozitif gelişmelerle beraber psikolojim düzeldi. Hayatımıza tekrar ışık geldi. Farkındalığımız arttı.
Lütfen kabullenme süreci yaşarken vakit kaybetmeyin bir günün bile çok önemi olduğunu artık daha iyi biliyorum. 6 aydır Algı’ya devam ediyoruz ve oğlumda ki otizm belirtileri tamamen kayboldu. Yoğun eğitim koşulsuz sevgi ve azim sayesinde Algı bana oğlumu geri kazandırdı. O yüzden hayatımızda hep “iyi ki” olarak kalacak.. Herkese sonsuz teşekkürler..

Nil B.

Mart 2014