Şirin YILMAZ

ABA Program Koordinatörü
BCBA ve ABA Deneyimli Özel Eğitim Uzmanı, Uygulamalı Davranış Analisti

1999 yılında İstanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Lisans programını bitirdi. Yüksek Lisans Programı için Amerika Birleşik Devletleri’ne giden Yılmaz 2006 yılında Johns Hopkins Üniversitesinde İleri Derece Engelliler ve Özel Eğitim Alanında yüksek lisansını tamamladı. 2006 ve 2011 yılları arasında gene Johns Hopkins Üniversitesinde Otizmli Çocukların Eğitimi ve Okul Öncesi Özel Eğitim alanlarında iki ayrı çalışma yaptı. 2016 yılında Florida Institute of Technology Üniversitesinde BCBA sınavlarına girmek için gerekli BACB onaylı ders serisini tamamladı. Board sınavını geçip BCBA (Board Certified Behavior Analyst) olmaya hak kazandı.

Farklı üniversiteler ve kuruluşlardan VB MAPP, Floor Time, PECS, ile ilgili pek çok eğitim almıştır.

Yılmaz, 2001 ve 2014 yılları arasında Amerika’daki Otizmli çocuklar ve yetişkinler için gündüzlü ve  yatılı bir okul olan Community School of Maryland’da önce öğretmenlik, sonra da okul müdürlüğü yaptı. 2014 de Washington D.C. Devlet Okulları’nın otizm programında BCBA ve öğretmen olarak çalıştı. Kariyeri boyunca konuşma terapistleriyle,  psikologlarla, ergo terapistlerle yakın çalıştı. 2011 yılında Johns Hopkins Üniversitesi’nde stajını yapan özel eğitim yüksek lisans öğrencilerine süpervizörlük verdi.

Mart 2020’de Türkiye’ye dönen Yılmaz, Temmuz ayından beri Algı ABA Terapi ve Çocuk Gelişim Merkezi Koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.