Kübra Gözde ZORLU

ABA Terapisti

Lise öğrenimini Beylikdüzü Beşir Balcıoğlu Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. Lisans eğitimini burslu olarak İstanbul Arel Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi lisans alanında ikinci üniversite öğrenimine devam etmektedir. Aynı zamanda özel bir kurumda Yaratıcı Drama Liderlik Eğitimi almaktadır.

Eğitim süreci boyunca birçok özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde, özel kliniklerde ve bir dikkat merkezinde gönüllü staj yapmıştır. Çeşitli sosyal sorumluluk projelerinin düzenlenmesinde etkin rol oynamıştır. Nesin Vakfı çocuk şenliklerinde etkinlikler gerçekleştirmiştir. TEGV “Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı”, KAÇUV “Kanserli Çocuklara Umut Vakfı” ve UNICEFgönüllüsüdür.

Özel bir klinikte asistan olarak ve bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde kurum müdürü ve psikolog olarak görev almıştır.

Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Kum Oyunu Terapisi, AGTE, WISC-R, MMPI, objektif ve projektif çocuk testleri, çocuk resimlerinin analizi ve yorumlanması eğitimlerini almıştır.