Algı Özel Eğitim Kurumları

Algı Özel Eğitim Kurumları, 2007 yılında otizm tanılı bir çocuğa sahip Dr. Garbis Yakupyan ve Parin Yakupyan tarafından İstanbul Şişli’de Algı Özel Eğitim Merkezi adıyla kurulmuştur. Kuruluş amacı, özel gereksinimli bireylere bilimsel gelişmeler ışığında ve zamanın gerekliliklerini karşılayan, tecrübeli ve dinamik eğitimcilerle en iyi eğitimi ve hizmeti sunmaktır. Algı Özel Eğitim Kurumları, Algı ABA Terapi ve Çocuk Gelişim Merkezi ve Algı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak özel eğitim alanında faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir.

Alanında uzman kadrosuyla hizmet veren Algı ABA Terapi ve Çocuk Gelişim Merkezi’nde seanslar nezih ve güvenilir bir ortamda, gelişime açık ve ekip ruhuna sahip terapistler tarafından yürütülmektedir. Board Certified Behavior Analyst (BCBA), Uygulamalı Davranış Analisti, Özel Eğitim Uzmanları, Çocuk Gelişimi Uzmanları, Ergoterapistler, Dil ve Konuşma Terapistleri ve Uzman Psikologlar’ın yer aldığı ekibimiz ile birlikte kurumumuzda; The Verbal Behavior Milestones Assessment and Placement Program (VB-MAPP) ve Assessment of Basic Language and Learning Skills (ABLLS) programları kullanılmaktadır. Kurumumuzda çocukların gelişim özellikleri göz önünde bulundurularak uygulanan gelişimsel ölçekler (AGTE, VB-MAPP, PEP3, Portage) ile öncelikle gelişim alanlarındaki eksiklikleri belirlenmekte ve bu doğrultuda bireyselleştirilmiş bir eğitim programı oluşturarak çalışmalara başlanmaktadır. Süreç içinde her çocuk için ayda en az 2 seans gözlemi ile gelişimlerinin takibi yapılmakta ve terapistlerin uygulama güvenirliği ve müdahale biçimleri uyarlamalar yapılarak geliştirilmeye devam edilmektedir.Bu programların yanı sıra kurumumuzda düzenli olarak uygulamalı aile eğitimleri (kurum içinde), online terapi, ev ve kaynaştırma okulu ziyareti hizmetleri sunulmaktadır.

Kurumlarımızda, günümüzde özel gereksinimli bireylerin eğitiminde en etkili yaklaşımlardan biri olan Uygulamalı Davranış Analizi (UDA/ABA) yaklaşımı benimsenmiştir. Kurumlarımızda bireysel ve grup özel eğitim seanslarının yanı sıra gelişim testleri, PREP, sözel davranış, zihin kuramı, DIR Floortime, dil ve konuşma terapisi, duyu bütünleme ve ergoterapi ile beslenme terapisi hizmetleri sunulmaktadır.

Veli Röportajlarımızdan…

MİSYONUMUZ

Özel eğitim gereksinimi olan bireylerin yaşam kalitelerinin yükseltilmesi amacıyla; bireysel farklılıkları dikkate alarak öğrenme stillerine uygun eğitim programları geliştirmek, hem akademik hem de bağımsız yaşam becerilerini destekleyerek yaşadıkları topluma uyum sağlamalarına katkıda bulunmaktır.

VİZYONUMUZ

Farklı öğrenme stillerine sahip özel gereksinimli bireylerin ve ailelerinin yaşam kalitelerinin artırılması amacıyla;

  • Nitelikli özel eğitim hizmetlerinin sunulması,
  • Özel eğitim alanında hizmet kalitesinin ve standartlarının artırılması,
  • Nitelikli personellerin yetiştirilmesi ve özel eğitim alanına kazandırılması,
  • Özel gereksinimli bireylerin toplumda bağımsız bir birey olarak yer almalarının sağlanmasıdır.

Çocuklarımızla Çalışmalarımızdan

Yurt Dışından Gelen Öğrencilerimize Özel Müfredat

Algı Özel Eğitim Kurumlarına, yurt dışında yaşayan Türk ailelerimizin çocukları ve Türkiye’de yaşayan yabancı ailelerimizin de çocukları devam etmektedir. Bu doğrultudaki ihtiyaçlarına yönelik olarak İngilizce seanslar gerçekleştirmekteyiz.

İşin Uzmanından

ABA KURUMSAL DANIŞMANLIK

SİZİ ARAYALIM