Tanıtım lansmanı 11 Nisan 2018 tarihinde yapılan Mentor Marmara Projesi, 11 Ekim 2018’de Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Özvar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt’un katılımı ve pilot olarak seçilen 90 kişiye Prof. Dr. Turgay Biçer tarafından verilen eğitim ile başladı.

Marmara Üniversitesi Mezunlar Ofisi Koordinatörlüğü tarafından kurulacak “Mentor Marmara” yapısını kurumsallaştırarak öğrencilere performanslarını, motivasyonlarını, özgüvenlerini geliştirme, teoride edindikleri bilgi ve becerileri pratikte uygulama imkânları yaratılacak; böylece öğrenciler kariyer – kariyer geliştirme bilinci, takım çalışması ve kurum kültürü bilinci oluşmuş bireyler haline gelecektir.

Bu amaçla Koordinatörlük bünyesinde başlatılan Mentor-Mentee Projesi kapsamında Akademisyenler ve profesyonel mezunların bilgi, birikim ve tecrübeleri öğrencilerin üniversite sonrası iş yaşamına geçişlerini daha kolay kılacaktır.

Marmara Üniversitesi mezunları arasında yer alan Algı Grup kurucularımızdan Selim Parlak’da Mentor-Mentee Projesine katkıda bulunacaktır.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir