fbpx

Algı Özel Eğitim Kurumları kurucularından Selim PARLAK Kosgeb tarafından gerçekleştirilen Uygulamalı Girişimcilik eğitimine katıldı.

7 Şub 2017 Genel, Haberler

 

KOSGEB’den yararlanabilmek için ilk olarak 70 saat sürecek bir eğitime katılmaları gerekmektedir. Kosgeb uygulamalı girişimcilik kursu adı verilen bu uygulama Türkiye’nin her yerinde belirli süreçlerde düzenlenmektedir. Eğitime katılanlar Uygulamalı Girişimcilik kursu katılım belgesi almaktadır. Girişimcilik eğitim programı, Kuruma kayıtlı kişilere yönelik olarak kendi işlerini kurmalarına ve geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla uygulanan programlardır.

 

Amacımız özel gereksinimli öğrencilerimize daha fazla destek olabileceğimiz çalışmaları yürütmek adına destek alabilmektir.

 

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri, ülkede girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulması genel hedefine uygun olarak; girişimcilerin iş kurma ve yürütme konularında bilgi ve beceri sahibi olmaları, bu süreçte kendi rol ve sorumluluklarının farkına varmaları ve kendi iş fikirlerine yönelik iş planı hazırlayabilecek bilgi ve deneyim kazanmaları amacıyla düzenlenir.

 

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri;

  • KOSGEB birimleri tarafından düzenlenen,
  • Ulusal veya uluslararası projeler kapsamında, KOSGEB tarafından yürütülen,
  • KOSGEB ile işbirliği içerisinde çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından düzenlenen eğitimler,
  • Üniversiteler tarafından örgün eğitim kapsamında verilen girişimcilik dersleri’dir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+