A.A.A.’nın Aile Memnuniyet Mektubu

Merhaba Algı ABA Ailesi,

Öncelikle yolun başında olup, kendisini çaresiz hisseden ebeveynlere ışık tutması açısından kısaca bizim için sürecin nasıl başladığından bahsetmek isterim.

Oğlumuz A,’nın bizim ilk ve tek çocuğumuz olması ve gelişimini kıyaslama imkânımız olmamasının da etkisiyle doğumundan 1,5 yaşına kadar olan dönemde ismini seslendiğimizde bakmaması haricinde herhangi bir farklılığı olduğunu düşünmedik. Yaşında yürüdü ve yaşında ilk kelimelerini söyledi. 1,5 -2 yaş arası dönemde ise 1,5 yaşındayken 20 civarına ulaşmış olan kelime sayısının artmak yerine 5 kelimeye kadar düşmesi, herhangi bir komut almaması ( ver, getir, götür… vs gibi ), bizleri taklit etmemesi ( el sallayarak bay bay yapmaması, … ) oyuncak arabalarıyla işlevine uygun oynamak yerine sadece tekerleklerini çevirmeye odaklanması gibi olağandışı davranışlar göstermesi bizi acilen bir çocuk psikiyatrına başvurmayı sevk etti.

Psikiyatrik inceleme sonucunda, çocuğumuzun henüz 2 yaşında olması nedeniyle net bir teşhis konulamayacağı, fakat belirtilerin otizm spektrum yelpazesinde yer aldığı, bu nedenle acilen özel eğitime başlaması gerektiği söylendi.

Anne baba olarak ilk şoku ve korkuyu atlatır atlatmaz bu konuda özel eğitim veren kurumları araştırdık. Bu esnada Youtube’ da Algı ABA Terapi Merkezine ait gelişim videolarını izledik ve kat edilen mesafelerden etkilendik. Kurumdan randevu aldık ve bizimle görüşmeyi yapan asistanınız bizlere oldukça detaylı bir şekilde kurumu ve sistemin işleyişini anlattı. Kendisinin güven veren yaklaşımı ( bizlere desteği burada olduğumuz süre boyunca aynen devam etmektedir ) neticesinde oğlumuzun eğitimi için doğru adreste olduğumuzu düşündük.  A. ilk birkaç gün derse girmemek için aşırı direnç gösterdi ve çok ağladı. Yalan söylemeyeceğim, oğlumun benden medet umarak ağlayan halini görüp içim parça parça olurken hiçbir şey yapmayarak izlemek kurumda geçirdiğim en zor dakikalardı. Bu esnada, süreç boyunca en büyük desteğimiz ve şansımız olan sevgili terapistimiz devreye girdi ve A’nın dikkatini çekmeyi ve direncini kırmayı başardı. İlk günden itibaren sadece eğitmen kimliğiyle değil, sevgiyle yaklaşarak oğlumuzun güvenini kazanması ilk aydan meyvelerini verdi. Birinci ayın sonunda A’ nın elinde nesne tutması tamamen kayboldu, sonraki 1-2 ayda kendi etrafında dönmeleri azaldı. Şu ana kadar birlikte geçirdiğimiz 7 aylık eğitim süreci neticesinde oğlumuz oyuncakları işlevine göre kullanmaya, komut almaya, konuşarak bizlerle iletişim kurup sevgi göstermeye başladı.  Bu noktada koordinatörümüzün katkısından bahsetmemem haksızlık olur. Oğlumuzun gelişimini günü gününe takip ederek bizleri evde nasıl davranmamız gerektiği konusunda bilgilendiren, ‘’ doğru bildiğimiz yanlışlar’’ımıza konusunda bir uyaran ve yönlendiren koordinatörümüz sayesinde eğitim ve ev hayatında paralel davranarak çok şükür ki kısa sayılabilecek bir zamanda çok büyük bir yol katettik.  Bu yolda emeğiyle ve sabrıyla bizlere destek veren Algı ABA ailesine çok teşekkür ediyoruz. Bu meşakkatli yolda çaba sarf eden herkesin yolunun açık olmasını, çabalarının karşılığını almasını temenni ediyorum.

                                                                                                                                                               Meltem A.

 

K.Ç. Aile Memnuniyet Mektubu

12 Haz 2017 Referans

Zor bir süreçte çıkış yolu ararken internetten seyrettiğimiz videolarla Algı ABA ‘ yı tanıdık. İçimiz ısınmıştı doğru karar olduğunu da ilk görüşmemizdeki sıcaklık ve aile ortamıyla anlamıştık.

Eğitimlere başladık. Koordinatörümüzün  yönlendirmesiyle eğitmenlerimizin sevgisi, özverisi ve bilgisiyle kısa sürede öğrenmeye başladık.

Sadece eğitimin yeterli olmayacağını güçlü bir ekip çalışmasını gerektiğini anlattık. Doktor, koordinatör, eğitmen, aile ve hatta tüm çalışanlar aile olduk.

Algı ABA ailesi hayatımıza kılavuz oldu.

Tüm  Algı ailesinin bilgisi, tecrübesi, eğitimi, özverisi ve yönlendirmesiyle çabalarımızın sonuçları almak mutluluk verici.

Mutlu olmak, mutlu etmek, umutlu olabilmek teşekkürler Algı ABA ailesi

Behlül’ün Annesinden Mektup Var

8 Ağu 2016 Genel, Referans

bbcŞİMDİLİK KISA BİR VEDA TEŞEKKÜRÜ

 

Behlül 4 yaşında atipik otizm teşhisiyle eğitimi süren evladım için Gaziantep’ten ikinci defa İstanbul’a Algı ABA eğitimine 6 ay önce tekrar başlamıştık. Daha önce 2 ay eğitim aldığımız kurumumuza tekrar geldiğimiz için çok sevinçliydim. Fakat iş hayatına geri döneceğim için 1 hafta sonra üzülerek veda edeceğiz ( E yine geleceğiz tabi:))

 

Kurum profesyonel herkesin sevgi saygı sınırları çerçevesi içerisinde her daim eğitime yeniliklere açık gelebileceğiniz en özel yerlerden biridir. İlk girişte sizi her daim güler yüzü ile asistan hanım karşılar. Yoğun işi bile olsa selam vermekten asla kaçınmaz. İkinci asistan kurumun pozitif enerji yükü her şeyinizle ilgilenir. İlk girişte temizlik dikkatinizi çeker yardımcı personelin eseridir onlar. Birbirinden değerli terapistlerimiz çocuklarımıza öyle sevecen öyle güzel yaklaşıyorlar ki ne kadar teşekkür etsek az gelir. Ayrılacağımız için ağlayan terapistler ve program koordinatörü beni hayatın her yönü ile dinleyen anlayan o kadar samimi ve içtensiniz ki sizlere teşekkürler yetmez. Çok çalıştınız çok emek verdiniz elinizden gelenin fazlasını yapıyorsunuz. Benim çocuğum ilk sözel taklide ve konuşmaya burada başladı.

 

Hiç unutmuyorum Terapisti ilk derste ben Behlülü konuşturacağım demişti inanın öylede oldu. Tüm bu güzel ekibin başında kurumun yöneticisi Selim Bey ortağı Parın Hanım ve bizlere her daim yol gösteren Nicky Nükte Altıkulaç’a teşekkürü bir borç biliriz. İlk otizm teşhisi konduğunda ben ABA’nın ne demek olduğunu doktorumdan duymuş internette araştırmalar sayesinde tesadüfen ALGI ABA TERAPİ MERKEZİ’ni bulmuştum. İlk girdiğim andan itibaren çok şanslı olduğumu düşündüm Güvenebileceğiniz dürüst mükemmeliyetçi bir kurum. Her derste datalar tutulur çocuğunuzun en ufak bir davranışının analiz edildiği sizlere istatistiki somut bilgilerin verildiği bir kurum. Şimdilerde tatillerde de olsa yoğun eğitim almak ve danışmanlık için yine sizlere geleceğiz o yüzden başlığım şimdilik kısa bir veda oldu. Algı ailesine çok teşekkür ediyor, herkesi sevgi ile kucaklıyorum.

 

DİLEK D.

GAZİANTEP

 

Korhan A. Aile Memnuniyet Mektubu

korhan-aKorhan, 25 Şubat 2011 doğumlu bir erkek çocuktur. İlk olarak konuşma gecikmesi olmuş. Aile nasılsa geçer ve konuşur diye düşünmüş. Bir şeylerin yolunda gitmediğini doktor olan dede fark etmiş. Korhan’ın konuşmaması, komut almaması, ismine tepki vermemesi ile bir doktora götürülmesi gerektiğini söylemiş. Anne, Korhan 6 aylıkken çalışmaya başlamış ve o sırada bakıcı tutmuşlar. 2.5 yıl kadar aynı bakıcı evde kalmış. Anne sabah 08.00-18.00 arası çalışıyormuş.

 

En önemli zamanlarının evde bakıcı ile geçmiş olması ve ev dışında vakit geçirilmemesi kayıp zamanları olmuş. Evde bakıcıyla geçen zamanların ayrıntısı bilinmiyor! Çocuk Doktoru Psikiyatrise yönlendirmiş ekleme yaparak “bir şey çıkmayacak merak etmeyin “ demiş. Psikiyatrist otizm teşhisi koymuş. Balık yağı önermiş ayrıca alerji için sonbahar da kullanılmak üzere ilaç vermiş. Yoğun ABA terapisinden faydalanmasını tavsiye etmiş. Aile eğitimi ve bilinçlenme konusunda destek olunmasını istemiş. Eğitim sürecinde karşılaşacağımız engellerden biri olan hiperaktivite v.b. mücadele de ilaç gereksinimi ile destek vereceğini belirtmiş.

 

Temmuz 2014-Kasım 2015 tarihleri arasında Algı ABA Terapi Merkezinden 17 ayda toplam 572 seans ABA Terapi almıştır.

algı aba terapi merkezindeki eğitimi sonlanmıştır. mezuniyet kütüğünde yerini alarak, ayda bir danışmanlık hizmetinden faydalanmaktadır. kreş eğitimi devam etmektedir. Genel gelişimiyle ilgili ayrıntılı videolar web sitesinde http://www.algiaba.com.tr/korhan-aba-uda-terapi-yontemi-ile-otizmden-kurtuldu/ ilgili linkte mevcuttur. Ayrıca dedesinin video röportajı da web sitesinde http://www.algiaba.com.tr/abayi-algilamak-roportajlari-k-a/ ilgili linkte mevcuttur.

 

Ailesi memnuniyeti şu kelimelerle ifade etmiştir;

 

Korhan ile beraber çıkmış olduğumuz otizm yolculuğunda yolumuzu aydınlatan terapistimiz, Alpkokin ailesinin hayatına kalıcı ve anlamlı bir imza atmıştır. Bu yolculuğun başlangıcında belirsizliklerle dolu bir yolda Korhan’ımız ile kurulan diyalog sayesinde, Korhan’ın gönlünü kazanmış ve eğitim için geçen her bir dakikanın Korhan’ın gelecek hayatına doğru atacağı minik adımlar şekline gelmesini sağlamıştır.

 

Bu yolculukta yanımızda olduğu için hep duacısı olduğumuz ekibinize verdiği emek için sonsuz TEŞEKKÜRLERİMİZİ sunuyoruz…

 

F.İ.A.
KASIM 2015

Miraç O. Aile Memnuniyet Mektubu

28 Eyl 2015 Genel, Referans

mirac-oMiraç O. merkezimizde Temmuz 2015 tarihinden itibaren yoğun eğitim almaya başlamıştır.  ABA Programı uygulanmaktadır. Otizm tanısı bulunmaktadır.

 

Miraç O’ın Ağustos 2015 tarihinde yapılan Pep-r (PsikoEğitimsel Profil) Ölçeği’ne göre; takvim yaşı 3 Yaş 2 Ay iken gelişimsel yaşı 1 Yaş 7 Ay olarak saptanmıştır.

 

Miraç’ın kardeşi olacağından dolayı, aile doğumu yurtdışında yapma kararı almıştır. İlerleme karşısında, ailenin memnuniyetini dile getirmesi şu şekilde olmuştur;

 

 

Saygıdeğer direktörümüz, koordinatörümüz ve terapistimize;

 

İlk öncelikle sizleri ve tüm Algı ABA Eğitim Grubunu sevgiyle selamlıyoruz.

 

Yaklaşık bir buçuk aydır her günümüz beraber geçti. Ve her geldiğimizde çekinmeden kendimizi evimizde gibi hissederek  zamanımızı sizin o neşeli kurumunuz da geçirerek bekliyorduk.

Ve bu kısa süre içerisinde ilk önce Miraç’ın eğitiminde çok büyük ilerlemelere başarılara şahit olduk, yalnız biz anne babası olarak değil, bir başka perspektiften bakan diğer aileler de bu güzel olaya şahit oldular. 

İnsanın hayatında çoğu şeyler önemlidir. Fakat bu tercihlerin arasında en kutsalı insanin kendi evladıdır. Onun iyileşmesi, hayata entegre olması biz aileler için hayatımızın zirvesi demektir.

İlk geldiğimizde bu kısa zaman içerisinde Miraç’ımız nasıl düzelecek diye kendimize soruyorduk, fakat vardır bunda bir hayır diyerek yola çıktık ve bu başarılı yolda siz değerli insanlarla karşılaştık. Ve öğrendik ki her ne olursa olsun insan ümidi kesmemeli, bir yer de bir açık kapı bekliyor, sadece onu sabır ile aramak gerekiyor. Ve bu hayırlı kapı siz oldunuz.

Sizleri bir teklif öneri veya referanstan dolayı ulaşmadık. İnternet üzerinden başarılı reklamınız sonucunda sizlerle tanıştık. Gayet profesyonel şekilde tasarlamış olduğunuz tanıtım videolarınızı gördüğümüzde İŞTE BU! BURAYA KESİN GİTMELİYİZ dedik ve düştük yollara.

İlk tanışma anı, en tesirli sahnedir. Ve saygıdeğer Direktörünüzün ofisine geçtiğimizde güleryüzünden tanıtımına kadar, kahve ikramından hoş muhabbetine kadar tümüyle tercihimizi sağladı. BAŞKA KAPIYA GEREK YOK ARADIĞINIZ BURASI demek istedi, ve haklıydı.

 

VE TERAPİSTİMİZ,

 

Bu kurumda kimsenin zerre miktar hakkını yiyemeyiz, emeğiniz üzerimizde büyüktür, teşekkürü bir borç olarak biliriz herbirinize, fakat terapistimizin bu başarıda çok büyük bir payı vardır. Nede olsa bu süre içinde, evladımıza anne/abla yarısı oldu.

İş hayatında bir deyim vardır: “bir insan işini eliyle yaparsa => çırak’tır. Eli ve aklı ile yaparsa => usta’dır. Fakat eli, aklı ve YÜREĞİ ile yaparsa => SANATKAR’dır.

Tabiri caizse saygıdeğer terapistimizin evladımızı bu kısa süre içinde bu hale getirmesi en büyük sanat eseridir. Resim müzik şiir üretmek sanat işidir, fakat bir insan yetiştirmek kutsal bir sanattır.

Terapistimizden ve sizlerden Rabbim ebediyyen razi olsun. Evladımıza her gün ve hiç bir gün eksik olmadan güzel hoş yüreğiniz ile baktınız, biz şahidiz kendimiz gördük ve sonuç ortada.

Eğer ki bir daha inşallah gelirsek İLLA Kİ sizi tercih ederiz, vaktiniz müsait değilse bile bekleriz.

Genel olarak kurumun kendisi sıcak bir atmosfer ile dolu. Buraya gelen aileler anne ve babalar birkaç muhabbet sohbetten sonra aile gibi oluyor. Galiba aynı kaderden dilden gönülden konuşuyor olmamızdan dolayıdır bu.

Özellikle bu özelikleri taşıyan çocukları bu ziyaretlerimizden sonra daha çok sevmeye başladık. 

Bu yavrularımızın hayat denen ibadette niyetleri hiç bir zaman ‘UYDUM HAZIR OLAN KALABALIĞA” olmayacak. Daima kendilerine özel bir şahsiyet ve kimlik taşıyacaklar. Sıradan ve basit olanlara üzülmek gerek aslında. 

Değerli arkadaşlar sevgili dostlar şunu unutmayalım ki, yamuk bakan hiç bir zaman doğru göremez. Bizim bu yolda gayretimiz ve standardımız “DİĞER INSANLAR” olmasın, o vakit dünyada hiç bir çocuğu iyileştiremeyiz, eğer ki bu çocuklar gönüllerinde mutlu ise yüzünde tebessüm eksik değilse o halde insanlık-projemiz yerine gelmiştir.

Ailece sizlere tekrar teşekkür ediyoruz, saygıdeğer direktörümüz, koordinatörümüz ve terapistimize. İş ve özel hayatınızda başarılar dileriz. Duamızı da sizlerden eksik etmeyiz bundan sonra. Her şey için çok sağ olun.

Özellikle terapistimizin emeği ve sevgisi bu başarı da büyük.

 

 Sevgi ve Selamet ile

 

Ömer O.

 

Eylül 2015

Behlül B.Ç.’ın Aile Memnuniyet Mektubu

2 Eyl 2015 Genel, Referans

BBCBehlül B. Ç. merkezimizde Haziran 2015 tarihinden itibaren yoğun eğitim almaya başlamıştır.  ABA Programı uygulanmaktadır. Behlül’ün 22 Haziran 2015 tarihinde yapılan Pep-r (Otizmli Çocuklar için PsikoEğitimsel Profil) Ölçeği’ne göre; takvim yaşı 2 yaş 8 ay iken gelişimsel yaşı 1 yaş 1 ay olarak saptanmıştır. Behlül’ün 28 Haziran 2015 tarihinde yapılan Vineland Adaptif Davranış Skalası’na göre; takvim yaşı 2 yaş 8 ay iken uyum düzey yaşı 1 yaş 1 ay olarak çıkmıştır.

 

İlerlemesi artarak devam ederken, Behlül’ün eğitimini Gaziantep’e döneceklerinden dolayı sonlandırmak zorunda kalmışlardır. 3 aylık ilerleme karşısında, ailenin memnuniyetini dile getirmesi oğullarının ağzından yazdıkları mektupla olmuştur;

 

Merhaba sevgili ALGI AİLEMİZ;

 

Gaziantep’ten ilk geldiğimiz günü dün gibi hatırlıyorum sizlere veda etmek çok zor geliyor. Benim ilk eğitimimi aldığım ilk göz ağrım dediğim muhteşem ailem. Böyle bir merkezin kurucularından tutunda program koordinatörümüz, mükemmel terapistimiz ilköğretmenimiz, asistanlarımız, yardımcı görevlilerimize kadar, sizlere ne kadar teşekkür etsem az gelir. Biliyorum benim için çok çaba sarf ettiniz bazen belki sizi anlamadım fakat siz hiç yılmadan sevginizi katarak sürekli çabaladınız. Diğer arkadaşlarım içinde böyle herkes büyük bir çaba içinde. Emeklerinizin karşılığını boşa çıkarmayarak mutlaka sizin ziyaretinize geleceğim.

 

BENİM GÜZEL AİLEM SİZLERİ SEVİYOR SEVGİYLE KUCAKLIYORUM

 

OĞLUNUZ 

B. B. Ç.

 

 

 

Eylül 2015

T.S.’ın Aile Memnuniyet Mektubu

10 Mar 2015 Genel, Referans

turkay-sT.S, 23.06.2011 doğumlu bir erkek çocuktur. Üsküdar devlet hastanesinden atipik otizm tanısı olan bir birey olarak merkezimize başvurmuştur. İlk doktora gidiş sebebi konuşmamasıdır. İstanbul dışında başka bir ilde ikamet etmeleri, oradan İstanbul’a gelişleri, yeni düzen kurmaları ve ABA terapi almaları ailecek zor bir süreçten geçmelerine sebep olmuştur.

 

Eylül 2014-Mart 2015 tarihleri arasında Algı ABA Terapi Merkezinden 7 ayda toplam 142 seans ABA Terapi almıştır. Ayrıca raporuyla Algı Özel Eğitim Merkezi’nden de eğitim almıştır. Gelişmeler doğrultusunda, öğrendiği becerileri doğal bir ortamda sergileyebilmesi için T. S. bir kreşe yönlendirilmiş, kreşe verilen destek ile yaşıtlarıyla paralel bir gelişim sergilemesi hedeflenmiştir. Gözlem ve yapılan değerlendirmeler sonucunda T. S.’nin yaşıtlarını yakaladığı görülmüştür. Bunun üzerine sistematik olarak yoğun eğitim süreci sonlandırılmış, aile ile belli bir süre ve belli periyotlarda görüşmeler yapılarak gelişimin izlenmesine karar verilmiştir. T. S. şuanda herhangi bir destek almadan kreşe devam etmektedir.

 

Ailesi memnuniyeti şu kelimelerle ifade etmiştir;

 

23 Haziran 2011 gecesi hayatımızın en anlamlı anlarından birini yaşamıştık. Oğlumuz evimize neşe ve huzur getirmişti. Zaman ilerledikçe oğlumuz büyüyordu ve eşim yolunda gitmeyen bazı durumların olduğunu hissetmişti. Bu süreçte oğlumuzu bir doktora götürmeye karar vermiştik.

 

İstanbul ilinde bulunan bir çocuk psikiyatrisine gittiğimizde acı gerçekle karşılaşmış ve çocuğumuzun Otizm rahatsızlığının pençesinde bulunduğunu öğrenmiştik. Çocuğumuz 3 yaşına girmişti ve her geçen zamanın altın değerinde olduğunu öğrenmiştik. Bu durumla nasıl mücadele edeceğimizi araştırırken, internet aracılığıyla Algı ABA Terapi Merkezine ulaştık. ABA terapinin bu durumda ki çocuklar üzerinde olumlu etkiler gösterdiğini ve yaşıtları seviyesine ulaştığını gözlemledik. Başarılı olacağımıza olan inancımız arttı ve kısa sürede yaşadığımız şehri değiştirerek İstanbul’a taşındık. Algı ABA Terapi Merkezinde bulunduğumuz süreçte süpervizörümüz, koordinatörümüz ve terapistimiz eğitimimizin planlı bir şekilde yürütülmesini sağlayarak, eşimle koordineli bir şekilde karşılaştığımız durumlarda nasıl davranmamız gerektiği konusunda bizlere rehber oldular.

 

Eğitimimiz süresince bize verdiği güven ve aile duygusundan dolayı başta terapi ekibimiz olmak üzere bütün Algı ABA Ailesine teşekkür ederiz. Terapi ekibimize başka çocuklara da ışık olmalarını ve Akademik hayatların da başarılı olmalarını dileriz.

 

T. S.

MART 2015

Tunahan L.K.’ın Aile Memnuniyet Mektubu

17 Eki 2014 Genel, Referans

tunahanTunahan L.K., 02.12.2010 Amerika doğumlu, otistik spektrum bozukluğu tanısı olan bir birey olarak merkezimize başvurmuştur. Kendi etrafında dönme ve ismi söylendiğinde bakmaması en baş sorunlarından bazılarıydı. Haziran 2014-Ekim 2014 tarihleri arasında Algı ABA Terapi Merkezinden 4 ayda toplam 213 seans ABA Terapi almıştır. Amerika’ya dönecek olmaları sebebiyle eğitimi yarıda kalmıştır. Ailesi memnuniyeti şu kelimelerle ifade etmiştir;

 

Merhaba Algı ABA Ailesi,

 

Oğlumuz Tunahan’ın ailesi olarak, öncelikle emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Oğlumuzun başlangıçtan itibaren bugüne kadar ki eğitim sürecinde, bu kadar kısa bir zamanda bu seviyeye gelmesinden bizlerde memnun olduk. Algı ABA Terapi Merkezi’ne ilk başlamamız oğlumuz için en büyük şanstı. Yöneticimiz, koordinatörümüz, tüm terapistler ve spor/hareket hocamıza emeklerinden dolayı teşekkür ederiz. Güler yüzlü, samimi, ve oğlumuzun karşısına çıkabilecek en iyi eğitimcilerden biri olan terapistimize ayrıca emeklerinden dolayı teşekkür ederiz. Oğlumuzu Algı ABA Terapi Merkezine güvenle teslim ettik. Ekibinizin, çocukların yanı sıra velileri de motive ederek gelişime dahil etmesi dikkatimizden kaçmayan bir husustur. Anne ve Babalar için çocukları hayattaki en büyük değerleridir. Biz bu değerlerimizi hayata hazırlamak için sizler gibi değerli insanlara teslim ettik. Bu özel çocuklara doğru hizmeti verdiğiniz için şükranlarımızı sunarız.

Ertuğrul K.

EKİM 2014

İsmail K. Aile Memnuniyet Mektubu

21 Ağu 2014 Genel, Referans

İsmail K. 23.08.2010 doğumlu atipik otizm +hiperaktivite tanısı olan bir birey olarak merkezimize başvurmuştur. İsmi söylendiğinde bakmaması, komutları almaması, konuşmada gecikme olması en baş sorunlarından bazılarıydı. Temmuz 2013-Temmuz 2014 tarihleri arasında Algı ABA Terapi Merkezinden toplam 444 seans ABA Terapi almıştır. Ailesi memnuniyeti şu kelimelerle ifade etmiştir;

 

Merhaba Algı ABA Ailesi,

 

Burada eğitime başlayalı tam 1 yıl oldu. Geriye dönüp baktığımda ne kadar mesafe kat ettiğimizi daha net görüyorum. Başlangıçta ne yapmamız gerektiğini bilmeyen bir ebeveyn olarak çok çaresizdik. Burada bize yol gösterdiniz. İlgi, alaka ve bilgilendirmelerinizle bunun aşılamayacak bir sorun olmadığını gösterdiniz. Öncelikle terapistimize sonsuz teşekkürler. Onun yönlendirmeleri ve bilgilendirmeleri sayesinde çocuğumuzla aramızdaki bağ kuvvetlendi. Her sorunumuzu dinleyen çözüm bulmaya çalışan koordinatörümüze de sonsuz teşekkürler.

 

Buraya ilk başvurduğumuzda Yöneticilere bu yolda sizinle devam edip noktalamak istiyoruz demiştik. Desteğiniz ve bilgileriniz sayesinde bunu başardık. Yönetime sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Bizi her gün güler yüzle karşılayan, çocuklarımızdan şefkatini ve sevgisini esirgemeyen Asistan Hanım’a da sonsuz teşekkürler. Buraya gelen bütün çocukların böyle bir kurum bulabildikleri için çok şanslı olduğunu düşünüyorum. Umarım bu güzel kurumdan faydalanan sorunlarını aşan nice çocuklar mezun olsun… Son olarak da tekrar terapistime bana olan bütün yardımlarından dolayı teşekkür ederim.

 

Sevgi ve Saygılarımla…

 

Rahime K.

 

21.08.2014

Fatih Yağız’ ın Aile Memnuniyet Mektubu

20 Ağu 2014 Genel, Referans

fatih-yagizFatih Yağız Büyükgüner, merkezimizde Nisan 2014 tarihinden itibaren yoğun ABA  eğitimi almaya başlamıştır. Ayda 30 seans ABA Programı uygulanmaktadır. 7 Nisan 2014 tarihinde yapılan Pep-r (PsikoEğitimsel Profil) Ölçeği’ne göre; takvim yaşı 6 Yaş 11 Ay iken gelişimsel yaşı 1 Yaş 5 Ay olarak saptanmıştır. Gelişimi devam ederken annesinin duygularını ifade şekli şöyle olmuştur;

 

Ben Yağız Fatih Büyükgüner’in velisiyim…

Yağız 9 aylık bebek iken fizik tedaviye başladı ve 14 aylık itibariyle de fiziksel eğitime 7 yaşına kadar Fatih’te bir rehabilitasyon merkezine devam etti. 2014 nisan ayı itibariyle kaydımızı oradan aldırdık ve başka bir rehabilitasyon merkezine başladı. Burada fizik tedavi  ağırlıklı eğitim görüyor. Aynı zamanda 2014 nisan ayı itibari ile de Algı ABA Terapi Merkezine başladık. Burada bireysel ağırlıklı eğitim almaya başladı. Başladığımız günden bugüne kadar çok ilerleme kat ettik. İlk önce ki terapistimizin doğum iznine ayrılmasıyla birlikte başka bir terapist görevi devraldı. Ben ilk başta eski terapistte gösterdiği performansı yeni terapistte gösteremeyeceğini düşündüm fakat korktuğum gibi olmadı. Yeni terapistiyle çok uyumlu çalışıyor ve bir sürü şey yapabildiğini keşfettik. Okuyabiliyormuş bunu yeni terapisti keşfetti. Algı ABA’ya başladığımızdan beri Yağız’la iletişim kurabiliyoruz O’nun da bizleri anladığını görüyoruz. Keşke böyle bir eğitim merkezinin varlığını daha önceden

bilebilseydik belki de şu ana kadar diğer sorunlarımızı da çözerdik. Konuşma ve tuvalet eğitimi gibi. Yağız aynı zamanda Nişantaşı’nda bir Nöroloğun gözetimindedir. O da bir ay önceki kontrolünde Yağız’ın çok ilerlediğini tek sorunun konuşması olduğunu söyledi. Onun için gerekli birkaç tetkik istedi bizden onun sonucuna göre konuşma ile ilgili bir terapiye de başlanacak.

Şimdilik hem Yağız için hem bizim için her şey güzel gidiyor…

 

ONUR BÜYÜKGÜNER

 

20 AĞUSTOS 2014

1 2 3

Search

+